Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tangenciális gyorsulás is...

A tangenciális gyorsulás is eredményezheti a körmozgás sebessége irányának megváltozását?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, hogy ha körmozgásnál változik a sebesség iránya, akkor az a centripetális gyorsulás miatt van, és ha változik a sebesség nagysága, akkor az a tangenciális gyorsulás miatt van.


De mi van akkor, ha a tangenciális gyorsulás iránya hosszabb időn keresztül ellentétes a körmozgás sebességének irányával?


[link]


Tehát a b eset hosszabb ideig tartó fennállása esetén.


2010. máj. 26. 13:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Eredményezheti azt, hogy az addigiakban az óramutató irányával megegyező irányba mozgó körmozgás az óramutató irányával ellentétes irányba kezdjen el mozogni?
2010. máj. 26. 13:26
 2/7 A kérdező kommentje:
Vagy a sebességirány megváltoztatása csak a centripetális gyorsulás kiváltsága lenne?
2010. máj. 26. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a tangenciális gyorsulás a pillanatnyi sebességvektorral ellentétes irányú, akkor nincs mese: a test előbb-utóbb meg fog állni és megfordul, elindul az ellenkező irányba. Mást nem nagyon tud tenni...
2010. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"...Úgy tudtam, hogy ha körmozgásnál változik a sebesség iránya, akkor az a centripetális gyorsulás miatt van..."


Ez nem így van, nem a gyorsulás miatt változik az iránya hanem fordítva van: Azért van gyorsulás, mert változik az iránya ...

2010. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hmm...


Szóval nem a centripetális gyorsulás miatt változik a sebesség iránya, hanem a sebesség irányának változása miatt lép fel centripetális gyorsulás?


És nem a tangenciális gyorsulás miatt változik a sebesség nagysága, hanem a sebesség nagyságának megváltozása miatt lép fel tangenciális gyorsulás?


De ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a jármű sebessége nem a sebességnövelés miatt gyorsul, hanem a sebességnövelés a sebesség növekedése miatt lép fel...


(Félreértés ne essék, nem jelentem ki, hogy az állításod helytelen, csak nekem ez a hasonlat ugrott be.)

2010. máj. 26. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:

"...De ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a jármű sebessége nem a sebességnövelés miatt gyorsul, hanem a sebességnövelés a sebesség növekedése miatt lép fel... "


Ez is sántít. A sebesség nem gyorsul, hanem vagy növekszik vagy állandó, esetleg csökken. Ha változik a sebesség, akkor a változás mértéke a gyorsulás.


maci

2010. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem.


De most igaza van a második hozzászólónak, vagy nincs?

2010. máj. 27. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!