Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek is hullócsillagok?

Ezek is hullócsillagok?

Figyelt kérdés
Életemben jó párszor láttam már hullócsillagot.Ugye ezek nagyon gyorsan mennek át a horizonton eltűnnek pár másodperc alatt.Viszont annál többször láttam erős fényű lassan mozgó valamiket amik viszont akár fél percig is láthatók aztán egyszer csak eltűnnek.Repülőgép nem lehet mert nem villog és az nem tűnne el.
2010. máj. 27. 02:03
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
UFO
2010. máj. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
műholdak
2010. máj. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
vagy műholdak, vagy meteorológiai ballonok
2010. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a műholdak, vagy a nemzetközi űrállomás csillogó napelemtáblái.
2010. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

magyarország fölött(pestmegye)

mikor lehet ezt látni hányórakor??

mármint az űrálomást?:)

2010. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Budapest felett műholdat lehet látni,kb. 22.30-kor!Ez tuti,néha megbámulom ahogy "csillagként" baktat az égen!De nem csak ez az egy van,azok időpontjait viszont sajnos nem tudom!
2010. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tíz napon belül nem lehet látni az ISS-t.


[link]


Itt már kiválasztottam Budapest koordinátáit, ha meg akarod változtatni, akkor a "Configuration" pont alatt ki lehet jelölni, térkép alapján, adatbázis alapján, vagy akár be is írhatod. Megkeresheted a térképen a települést, és ráböksz, majd "Submit" gomb.


Ezután visszatér a főoldalra, ahol válogathatsz, hogy melyik látható jelenségre, szatellitre, vagy hasonlóra vagy kíváncsi, és kiadja az időpontot meg az irányt horizontális koordináta-rendszerben.

2010. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként itt van a teljes listája az ISS átvonulásainak, de ezek nagy része nappal van, vagy ha éjszaka, akkor sem látod, mert nem olyan szögben áll.


[link]


előző voltam.

2010. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez frankó!:)
2010. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
13.02 es köszi ez nagyon érdekes. Köszi a többi választ is.
2010. máj. 27. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!