Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás előtt?

Krist250 kérdése:

Ősrobbanás előtt?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt halljuk, hogy az ősrobbanás előtt nem volt semmi. A semmit az emberi agy nem tudja értelmezni.

Nos, ha nem a semmit, hanem a semmi velejáróját vesszük értelmezési alapjént, akkor:

Ha nincs semmi, akkor:

-nincs mozgás

-anyag

-idő

-energia

-nyomás,

-anyagmennyiség

-hőmérséklet

-vonatkoztatott ertek

-stb.

Az ősrobbanásnak volt egy kiindulási kezdete. Ha nincs semmi, akkor nincs robbanás. A robbanás mégis megtörtént. Valaminek a hatására megtörtént. Hirtelen lett anyag. Sebesség. Idő. Fény. Mik szabták meg, hogy ezek keletkezzenek? Mi indította el az ősrobbanást?

Ne vágjuk rá, hogy nem értelmezhető.

Van valami kisebb egység, mint az elemi részecske(kék). Lehet, hogy az energia maga a semmi?

Ha a semmj fogalmát nem tudjuk, nem ismerük, honnan tudjuk, hogy az mégis volt?(az ősrobbanás előtt)

Honnan tudjuk, hogy a semmibe mi tartozik bele és mi nem?

Elég filózós téma az érdeklődőknek. :)



2017. szept. 16. 02:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

Látom egy tipikus ostoba liberális segg vagy, úgyhogy segítek: Nem, mindenki mondhat bármit, szólásszabadság van.

De ha rajtam múlna igen, elvennék tőle mindent, amit agyatlan fröcsögéssel leszól, hiszen nyilván nincs rá szüksége.

2017. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
6%
# 21 a te fajtád az, aki semmihez sem ért. Csak személyeskedni meg oltani tud mindenkit az életben ! Most is azt csinálod. Valahogy beilleszkedtél egy szakmába sok nyalással és azért, hogy ne lógj ki meg elfogadjanak üres fejűen fújod, amit a feletteseid. Azt hiszed, téged nem vernek át. Most sem tudsz érvelni semmivel, csak oltasz mindenkit, mert a hülyeségeddel nem ért egyet egyetlen gondolkodó sem :XD
2017. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Mojjo ***** válasza:
82%
Kár ezért a topicért, mert egy jó témát hozott fel, amiről akár értelmesen, érdemben is lehetett volna beszélni.
2017. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
#22: Vedd be a gyógyszereid, itt meg a napi söröd, nyugodj meg. Majd nézd meg a Te és az én válaszaim hasznossági mutatóit, majd vond le a következtetést, hogy vajon miért nekem van igazam.
2017. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
A probléma alapvetően az, hogy a mentális készségeidet meghaladja, hogy érdemi vitát folytass. [link]
2017. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen semmilyen probléma, különösen nem az Én értelmi képességeimmel.

Egyszerűen nem kívánok semmilyen vitát folytatni veled.

Leírtam a véleményem, amibe te belekötöttél, ami valljuk be, pont rólad árulja el, hogy nem vagy túl értelmes.

Az ostoba habzószájú barmokat én nem veszem emberszámba, mint a kedves "fizikus", és ez ha megpukkadsz is így marad. Sajnos ennél a kategóriánál csak a magadfajta liberális "minden ember egyformán értékes" söpredék az, aki még lejjebb van a ranglétrán és bizony ezen sem fogsz tudni változtatni.

Javaslom, hogy beszélgess emberekkel, nézz körül a világban, olvass könyveket. Hátha változik kicsit a mesebeli világképed.

2017. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
Nem vagyok liberális, te agysebész.
2017. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

# 10 Jajj, már megint az Antiakadémikus válaszoló?

"akadémikusok azért találták ki, hogy ne a vallásokban, spiritualizmusban keresse az ember a teremtőt"

- Segítek: egy PAP találta ki. [link]


Kell-e tovább folytatnunk, Felebarátunk?

2017. szept. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Ja és fizikus vagyok,"

- Te lennél a nagy "Zoltán, a Kvantumfizikus"?

- S hol szerezted a képesítéseidet, az Élet Iskolájában, vagy az Önképzők Akadémiáján? :D

2017. szept. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Wadmalac ***** válasza:
91%

"Már az ókori egyiptomban is voltak földrengésálló heterogén szerkezeti összetevőket tartalmazó, piramisok, falak, amik ma is állnak, pedig nem volt még akadémia sehol."

A piramis azért nem dől össze, amiért egy azonos szögű homokkupac sem. És a homokkupacot sem mérnökök alkották, hanem a természet törvényei, gravitáció, súrlódás stb.

Egy fizikusnak ezt tudnia kéne.

És ez még csak newtoni fizika.

Ekkora hibákat, mint te, egy fizikus a büdös életben nem ejtene, maximum egy gyorstalpalón fizikára is átképzett tesitanító egy általános iskolában és még attól is szégyen.

2017. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!