Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minden páratlan számot megkapn...

Minden páratlan számot megkapnánk?

Figyelt kérdés

Ha a p<q<végtelen prímek összes kombinációjában kiszámolnánk a

(p*q) mod (p+q) maradékokat, akkor minden páratlan számot megkapnánk?



2017. szept. 16. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés a számelmélet világából. Én a az első 30 prímszámot megvizsgálva 49-et nem találtam... Viszont van egy fórum, ahol szívesen fogadják az ilyen és hasonló kérdéseket. Egy kis türelmet, most ki kell lépnem, esti órákban újból jelentkezem. Sz. Gy.
2017. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond, mert <29,149> prímszámpár 49-et ad. Javaslom, tehát, hogy látogass el az Index fórum Számelmélet c. topikjára. Regisztráció és bejelentkezés után írd le a problémádat és válaszolni fognak a kérdésedre. Sz. Gy.
2017. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

O.K. már kielemeztem.

Ha n nagy, és az összes olyan (p*q) mod (p+q) maradékot képezzük, ahol p<q<n, akkor közel (egyre közelebb) 2n-ig megkapunk minden páratlan számot.

Ha n=100, akkor 48-ig

Ha n=1000, akkor 972-ig

Ha n=10000, akkor 12312-ig

Ha n=100000, akkor 159372-ig

2017. okt. 20. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez csak a sejtésedet erősíti meg, de nem bizonyít semmit se. Azon a fórumon a bizonyítást is megadják. Sz. Gy.
2017. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!