Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha hirtelen valaki lesüllyed...

Ha hirtelen valaki lesüllyed oxigénpalackkal 50 méter mélyre a tengerben abba nem hal bele?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 11:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Van egy új film, amibe egy ketrecbe lemerültek pár méterre, de a ketrec leszakadt és a tengerfenékre kerültek 1-2 perc alatt. Hogy van ennek realitása?


https://www.youtube.com/watch?v=C055CpT_blA

2017. szept. 28. 11:40
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Az attól függ. Ha mindössze egy csutora van a szádban, akkor problémás. Például beszakad mindkét dobhártyád. Ha egy dobozban vagy, és fokozatosan adják a nyomást, még kibírod, ha egyébként egészséges vagy. Öt atmoszféra a lágyrészeket beszakíthatja, vagy nehezen tudsz levegőt venni (a rekeszizmodnak ez ellen kell dolgozni levegővételkor)
2017. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2lassan növelve a nyomást nem fog gondot okozni a légzés, mert a test átveszi a nyomást és a tüdőben is 5 atmoszférás levegő lesz

van videó a szabadtüdős merülés rekorderekről ahol egy kábelen vezetett súllyal merülnek gyorsan mélyre, a feljövetelnél kell a fokozatosság, több megállót tartanak ahol oda van készítve az oxigénpalack

2017. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Öt atmoszféra a lágyrészeket beszakíthatja, vagy nehezen tudsz levegőt venni (a rekeszizmodnak ez ellen kell dolgozni levegővételkor)"


Már 0,1 atmoszféra nyomáskülönbség esetén se nagyon tudsz levegőt venni, nem kell ahhoz 5 belőle :)

Próbáld ki, ha legközelebb strandon, medencében jársz, hogy lemerülsz annyira, hogy felfelé nézve még épp kint legyen a szád a vízből. Így kb. 30-40 cm-nyire lesz a tüdőd a vízfelszíntől, ami 3-4 század atm nyomáskülönbséget jelent, és már ez is érezhetően nehezebbé teszi a légzést.

2017. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Oxigén palack nélkül is simán túlélhető.


A probléma akkor van ha sok időt töltesz el nagy nyomáson. A nitrogén nagyobb nyomáson jobban oldodik a vérben. Amikor nyomás megszünik akkor pedig hirtelen felszabadul, levegő buborékokat képezve a vérben. Gyors merülésnél ez nem lépfől.


Persze a hirtelen extrém nyomás változás is okozhat problémákat.

2020. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!