Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Három összekötött test nyugszik az asztalon. A jobb szélsőt húzni kezdjük 22,54 N erővel. A középső és a bal szélső test között 3,45 N erő hat. Mekkora a rendszer gyorsulása m/s2-ben, ha a jobb szélső test tömege 4500 g, a középsőé pedig 3,8 kg? (A kötél nyújthatatlan. )

2017. okt. 8. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Persze.
2017. okt. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi akkor tudnál segíteni?
2017. okt. 9. 06:12
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Persze!
2017. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
De ahhoz előbb egy kérdést kellene feltenned.
2017. okt. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:

A feladat szerintem nem kerek, nem mondja meg, hogy ez a 3,45 N erő a gyorsulás közben hat-e, vagy egyenletes sebességű mozgásnál ennyi, vagy nyugalmi helyzetben, amikor viszont tapadási súrlódás van, nem mozgási.


Gyanítom, hogy a súrlódási és gyorsító erők ÖSSZEGÉVEL kell számolni. Szép feladat.


Kis segítség (mert azért HF-generátor én sem vagyok):

A testekre jutó erő összetevők a tömegek arányában fognak eloszlani (mivel a súrlódási és gyorsító erők is így fognak megoszlani), összegük pedig a húzóerő, 22,54 N lesz.

2017. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
Újra olvasva a feladatot, úgy is lehet értelmezni, hogy a nyugalmi helyzetben, a gyorsítóerők nélkül ekkorák az erők, akkor a feladat elhanyagolja a tapadási és mozgási súrlódás különbségét és simán súrlódó erő, illetve súrlódási összerő a megadott.
2017. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gonodolkozzunk.

Mennyi az esélye, hogy ezt a kérdést valaki feltette-e a már vagy van rá kidolgozott feladat.

Válasz: sok.


Akkor próbáljuk megkeresni az interneten.

Ehhez már csak valami kulcs kifejezésre lenne szükség, amire rá lehetne keresni.

Eléggé adja magát, hogy az összes ilyen feladat ezekkel a szavakkal fog kezdődni:

"Három összekötött test nyugszik az asztalon"


És voilá máris van pár találat.

Pl ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2017. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már mindenhol néztem a neten és ez a kérdés amit linkeltél 7/7 nem az, mint amit én feltettem. A kérdés ott van leírva. Sajnos ezt a kérdést kaptam és sehol nem találok rá megoldást.
2017. okt. 10. 15:33
 9/12 A kérdező kommentje:
A 22,54 nem jó válasz.
2017. okt. 10. 15:34
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

"A 22,54 nem jó válasz."


A 22,54 nem válasz. Olvastad a saját kérdésed?

:D

2017. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!