Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy 4 kg-os test vízszintes...

Egy 4 kg-os test vízszintes síkon mozog, amit hozzá erősített és egy csigán átvetett kötél végén lógó 5 kg-os test húz. Mnú=0,2; A csiga és a kötél tömege elhanyagolható, g=10m/s^2. Több lent!?

Figyelt kérdés
A csúszó testet m2-vel, a lógót m1-el jelöltem. Kiszámoltam a gyorsulást, ami 0,46 m/s^2. Fk=m1*(g-a) ; Fk=m2*(g+a*mnu). A kötélerők nem egyenlőek. Hol hibáztam?

2017. okt. 11. 20:42
 1/2 2*Sü ***** válasza:

> Hol hibáztam?


Ott, hogy a kérdést nem a Közoktatás, tanfolyamok / Házifeladat kérdések – https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif.. – kategóriában tetted fel.

2017. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyorsulást akkor tudod kiszámolni, ha a kötélerőt kiejted. Magában nem, így eltérés se lehetne, mert ha rosszul számolsz valamit, akkor rossz eredményt kapsz, de kétféle kötélerőt nem kaphatsz.


Fe1 = m1*g-K

m1 * a = m1*g-K


Fe2 = K-m2*nű

m2 * a = K - m2*g*nű


elsőből:

K = m1*g-m1*a (ezt írtad te is)


másodikba beírva:


m2 * a = K - m2*g*nű

K = m2*(a+g*nű)


Na itt már látszik, hogy felcserélted a-t és g-t.


m1*g-m1*a = m2*a+m2*g*nű


m1*g-m2*g*nű = (m1+m2)*a


a = (m1*g-m2*g*nű)/(m1+m2)


K -t kiszámolhatod ezekután bármelyikból, ugyanannyinak kell kijönnie.

2017. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!