Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a feszültséget csökkentem,...

Ha a feszültséget csökkentem, akkor az áramerősség is vele párhuzamosan csökken?

Figyelt kérdés
Pl ha van egy 2 ohm-os ellenállásom, és letudom a 230 voltot csökkenteni mondjuk 30 voltra, akkor ráköthetem ezt az ellenálásra?Megbírja?
2017. okt. 16. 11:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó.Egy kicsit bővebben elmagyaráznád?Mert ebből sokat nem lehet érteni.
2017. okt. 17. 07:04
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha van egy áramköröd, amelyiknek az egyik pólusát a 220V fázisra teszed, a másikat a nullára, akkor esetleg be tudod állítani, hogy a terheléseden 30V legyen.

CSAKHOGY!

Ha te megérinted valamelyik pontját ennek az áramkörnek úgy, hogy közben a földön állsz, akkor létrehozol egy új áramkört, ami rajtad megy keresztül. Hogy a feszültség és az áram mekkora, az sok mindentől függ, de akár 220V is lehet.

Igen: akkor is, ha feszültségcsökkentőt teszel be.


Tehát MINDIG leválasztó transzformátort kell használni, ami esetedben nem adhat 24V-nál nagyobb feszültséget, ha kedves az életed. Inkább csak 12V, ha vízben akarsz nyúlkálni.

2017. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó.Dehát én nem érintem meg az áramkör egy pontját sem,annyira hülye nem vagyok.Csak a szigetelő anyagokat fogom meg, és úgy rakosgatom a vezetőket.
2017. okt. 17. 08:35
 14/15 anonim ***** válasza:

Akkor is veszélyes.

Nem igazán illik olyan eszközt összerakni, ami bármikor bárkit agyonvághat. Mondjuk egy ismerősödet, aki nem ismeri, és véletlenül arra jár.

Ha így lesz, börtönbe mész, gondatlanságból elkövetett gyilkosságért.

2017. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ez csak kisérlet, és utána nem szoktam úgy hagyni,szét szoktam szedni, nem hagyom áram alatt.
2017. okt. 17. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!