Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Látta valaki a tegnap esti...

Wadmalac kérdése:

Látta valaki a tegnap esti "csillaghullást"?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, rajtam kívül hányan észlelték az esti csillaghullást (amit én inkább űrszemétnek gyanítok).

Este 11:15 körül, az én nézőpontomtól viszonyítva kb. 10 fokra dél felé a keleti iránytól, a zenittől 45 fokra indulva és a horizont felett kb. 20-30 fokra végződve láttam egy rendkívül fényes "hullócsillagot". A függőleges iránytól kb. 10 fokot tért ki lefelé balra.

Kb. 2,5-3 másodpercig látszott, az egész eget bevilágító erős zöldes fénnyel, kb. 5 fokos szélesedő legyezőben esett szét és narancssárga "szikraeső" követte, ami legalább kétszer szélesebbre nyílt a zöld fényű főfénytől.


Az alacsony sebességéből és az erősen zöldes fényéből (én nagy réztartalomra tippelek) ítélve űrszemét lehetett.


Észlelte még valaki rajtam kívül? Esetleg tud hozzá tenni valamit?



2017. okt. 18. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Legalább 2 ember igen, bár ők magyar idő szerint 23:20-kor:


[link]


Az egyik Magyarországról, a másik Romániából, ami egybevág a keleti iránnyal. Jelentsd te is!

2017. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, jelentettem is.


[link]

2017. okt. 18. 11:50
 3/6 A kérdező kommentje:

"bár ők magyar idő szerint 23:20-kor"


tutira stimmel, a 23:15 körülbelüli tipp volt.

2017. okt. 18. 11:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint itt a GYK-n egyelőre senki.
2017. okt. 18. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:
2017. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5: THX, közben én is egyre több helyen láttam a hírt.

Érdekes, hogy nekem jóval hosszabbnak tűnt, mint ezen a videófelvételen.

2017. nov. 14. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!