Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan viselkedik a fenyőtoboz...

Hogyan viselkedik a fenyőtoboz elégetéskor? Használható-e fűtéshez?

Figyelt kérdés

2017. okt. 20. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát éppenséggel használható, ha nincs más, de nem jó vele tüzelni, két fő okból. Az egyik az, hogy a toboz is tele van gyantával, tehát huzamosabb időn át fűteni vele erősen elkátrányosítja a kéményt, füstjáratokat. A másik ok, hogy tömegéhez képest óriási a felülete (tele van "lukacsokkal", levegővel), tehát gyorsan ellángol, hirtelen nagy hőt ad le, parázs viszont szinte egyáltalán nem marad utána.


Ezek alapján inkább csak begyújtáshoz alkalmas, néhány marék fenyőtobozzal, de állandóan azzal fűteni nagyon nem éri meg.

2017. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. okt. 20. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó ez a kérdés! Én fenyőerdő mellett lakom, egy-egy szeles nap után úgy kell lapátolni, talicskázni ki a kertből a mindent elborító tobozrengeteget, lépni nem lehet már tőle hova... Igaz, gázkonvektorunk van, de ha egyszer lesz végre kiegészítésnek fatüzelésű kályha, én biztos befűtök vele, már régen fejembe vettem.
2017. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Nem árt óvatosan próbálkozni, nem rögtön telezuttyantani a kazánt.

Egyszer majdnem vaskohót csináltam a kazánból két lapát dióhéjjal.

Na ha valami tud égni...

2017. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kutykurutty1981 válasza:
Minimális mennyiségű fenyő a más fajta tűzifa mellé elvileg nem gond, önmagában soha ne használd a tobozt.
2017. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!