Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászok! A héten csak...

Csillagászok! A héten csak optikai csalódás miatt láttam nagyobbnak a Vénuszt mint szoktam?

Figyelt kérdés
A Vénusz is szokott Földközelben lenni, mint a Mars, vagy pusztán a szép időjárás miatt tűnt ilyen atomfényesnek...??
2010. máj. 29. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A sok eső valamelyest kitisztitotta a levegőt,és szenyeződések "hiánya" miatt láttad fényesebbnek.A közel pedig valójában nagyon távol van ahoz,hogy ilyen jellegü látvány változást érzékeljen a szem.
2010. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden bolygónak van Földközeli pontja. Természetesen a Vénusznak is. Hogy bonyolítsam a dolgot, nem is egyforma a keringések során. Merthogy nem koncentrikusak a bolygó pályái. Viszont, amikor hozzánk a legközelebb van a keringés során, akkor nem is igazán figyelhető meg, hiszen a Nap közelében van (nagyjából egy irányban vele, ami igaz a belső bolygókra úgy általában, szerencsés esetben meg pont előtte, ahogy ez volt is pár évvel ezelőtt:)). Legnagyobb fényességét a Földről nézve a Nap-távol pontja után éri el valamikor, olyankor kb -4.3 magnitúdós is lehet. Ez az idén augusztus 20. után lesz pár nappal (a látszó átmérő 27" feletti lesz ekkor). Jelenleg különben, majdhogynem a legkisebb a látszó átmérője a Vénusznak ;) A hónapban szögtávolsága a Naptól növekszik, látszó mérete pedig 11.4"-től növekszik 12.9"-ig.


maci

2010. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
:)köszi a választ, akkor biztos csak a légköri viszonyok miatt láttam olyan nagynak:)
2010. máj. 30. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!