Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a valós számsorozatok konvergenciáját?

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

A sorozat egyre jobban megközelít egy határértéket. Itt rendesen le van írva epszilonokkal és deltákkal.

[link]

2017. okt. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%

Valaki biztos, de az nem én leszek.:)


A válasz 1%-ban hasznos.

2017. okt. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

valós számsorozat: bármely a természetes számokon értelmezett valós értékű függvény. (f: N -> R, ami itt az f(x), azt a sorozat általános tagjának hívjuk és ilyenkor a_n-nel jelöljük.)


egy sorozat konvergens, ha létezik egy olyan A szám, hogy minden e > 0-hoz létezik egy m eleme N, hogy minden n eleme N-re, n >= m esetén A-e < a_n < a+e.


ez szemléletesen kb az hogy



-------(----A----)---------->



a ---> a számegyenes, A az A szám, a két zárójel az A-e és A+e helyét jelöli. tökmindegy hogy a két zárójel A-hoz milyen közel van, mindig lehet mondani olyan m küszöbindexet, hogy azon túl, az a_n mindig a zárójelen belül van, vagyis a sorozat m-től kezdve nem fog kilépni az A szám e suragú környezetéből <-> végtelen sok eleme van a sorozatnak e-nél közelebb A-hoz, és ez minden e-re igaz.

2017. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!