Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy olyan érettségi tétel...

Van egy olyan érettségi tétel (matek), hogy sorozatok (számsorozatok). Ennek a tételnek mondanátok valami bevezetőt, valami rávezetést a témára?

Figyelt kérdés
Tehát valami bevezetés, ill. a végére,hogy a mindennapi életben ezeket hol alkalmazzuk?

2016. máj. 30. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Emelt szóbelire? Persze, hogy van. :)


Hát lényegében annyi, hogy a számsorozatok a pozitív egészeken értelmezett függvények, melyeknek az értékkészlete számhalmaz.. Nem tudom, milyen "bevezetésre" gondolsz, a matekos tételek bevezetői általában definíciók :D.

2016. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alkalmazásra a legjobb példa mondjuk a kamatos kamat számítás, illetve mondjuk az ilyen természeti folyamatok leírása, mint pl radioaktív bomlás, ilyesmik.
2016. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaj várj, bocsi az elsőért, először úgy értelmeztem, mint ha az lenne a kérdés, hogy van-e ilyen tétel, aztán amikor rájöttem, h nem ez a kérdés, akkor kitöröltem amit írtam, de az első sor bennmaradt.. szóval azt hagyd figyelmen kívül pls :D


Egyébként továbbra is ajánlgatom mindenkinek:


[link]


Ebben az összes emelt érettségi témakör nagyon szépen össze van szedve, én ebből tanulva csináltam 100% szóbelit tavaly, szóval ami kell, az benne van ;)

2016. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs problémád a tankönyvekkel akkor ajánlom T. Sós Vera - Laczkovich Miklós Valós Analízis I. című könyvének az első fejezeteit a sorozatokról. Természetesen ez sokkal-sokkal bővebb az emelt tananyagnál, de a témakörre való rálátásban segíthet. Regisztráció után ingyenesen elérhető az "interkönyv" nevezetű oldalon. Nagyon jó könyv, a későbbi tanulmányaid folyamán jól jöhet. Természetesen az előző link teljesen megfelelő, azonban szerintem annyira jó ez a könyv, hogy szerettem volna belinkelni neked. Főleg érdeklődés gyanánt ajánlom, illetve, mint mondtam, később ha tanulsz analízist ennél jobb könyvet nehezen találhatsz. Továbbá az analízis területéhez kapcsolódó tételekről is olvashatsz a könyvben: Halmazok, valós számok, hatványozás, logika, differenciál- és integrálszámítás, bizonyítási módszerek.


Sikeres felkészülést!



Ui.: Ha esetleg érdeklődsz a felsőbb matematika egy-egy területe iránt ajánlanék további bevezető könyveket is. Kiss Emil : Bevezetés az algebrába, Freud Róbert : Lineáris Algebra, Freud Róbert - Gyarmati Edit : Számelmélet, Recski András - Szabó Csaba - Katona Gyula : A számítástudomány alapjai, Lovász László - Pelikán József - Vesztergombi Katalin : Diszkrét Matematika, Hajós György : Bevezetés a geometriába.

Ezek közül a fenti oldalon a Freud-féle könyveken kívül, illetve Hajós könyvén kívül mindet megtalálod ingyenesen. A számelmélet és geometria könyv is elérhető pdf formájában, a lineáris algebra könyvet csak scannelt formában láttam eddig.

2016. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"az ilyen természeti folyamatok leírása, mint pl radioaktív bomlás, ilyesmik."


Már ne is haragudj, de ez egy tökéletes baromság! Jóllehet találhatók bizonyos analógiák a folytonos, és diszkrét dinamikai rendszerek között, de semmiképp ne azonosítsuk őket. Elvi hiba!

2016. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!