Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az so2 hosszutavu ipari...

Az so2 hosszutavu ipari hasznalata nem megfelelo legelszivas mellett okozhat e barmilyen hosszutavu megbetegedest? Van e barmilyen meghatarozott mennyiseg a levegoben ami artalmas? Lehet e merni valahogy az so2 koncentratumot a levegoben?

Figyelt kérdés
Tobb eve dolgozom az so2- val kozvetve egy zart helysegben. Velemenyem szerint nem megfelelo a munkavedelmi eloirasokkal. Tajekoztatast nem kaptam. Hosszabb ideje tapasztalok valadek folyast a torkomban. Keresem az okot. Semmilyen forrast nem talaltam az So2 felhasznalasi kockazatokrol vagy hosszutavu felhasznalas kockazarairol. Köszönöm a valaszokat.

2017. okt. 24. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden veszélyes anyagra van egy ún. MAK szám (Munkahelyi megengedett határkoncentráció), ez azt adja meg, hogy milyen koncentráció esetén nem okoz maradó egészségkárosodást napi 8 óra folyamatos munkavégzés esetén. Ez kén-dioxid esetén 0,5ppm (netes forrás alapján, nem tudom mennyire aktuális).

Egyébként elég sok forrás van SO2-re. Google, 10 másodperc alatt:


[link]

2017. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, természetesen. Az SO2 egy marha kellemetlen anyag.


A kifejezés amit keresel: biztonsági adatlap. Bármilyen anyagra megtalálod az ismert hatásait. Angolul Safety Data Sheet.


[link]


"4.2. A legfontosabb – akut és késleltetett – tünetek és hatások A legfontosabb – akut és késleltetett – tünetek és hatások


Marási sérülést okozhat a bőrön és a szaruhártyán. A megfelelő elsősegélynyújtó eszközt

azonnal alkalmazni kell.

Alacsony koncentráció hosszúidejű hatására tüdőödéma léphet fel.

Az anyag károsítja a szövetek nyálkahártyáját és a felső légúti szakaszt. Köhögés,

nehézlégzés, fejfájás, hányás."


Ami a mennyiségeket illeti, én azt találtam, hogy 50 ppm fölött veszélyes, és (régi Kanadai előírás szerint) 8 órás munkaidőre a megengedett maximális koncentrációja 5 ppm, de javasolják a csökkentését. Szóval gondolom most már kevesebb.

[link]

[link]

2017. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy kellemetlen munkaügyi per ele nez a főnököd, az ügyvezető es a tulajdonos.
2017. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!