Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy van az, hogy a fázisceruz...

Hogy van az, hogy a fázisceruza nem ráz meg?

Figyelt kérdés
2017. okt. 28. 17:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sztrogoff, most elbizonytalanítottál. Nincs nálam MSZ 1585:2016, így nem tudom beidézni, de emlékezetem szerint mintha abban az szerepelne, hogy a feszültségmentesítéshez (kisfeszültségen) nem szabad egysarkú feszültségvizsgálót használni: kétsarkú kell, minimum 20 mA fogyasztással. Persze az is igaz, hogy az egész MSZ 1585 alkalmazása nem kötelező, viszont csak akkor, ha az eltérést előre, írásban rögzíted, és az írásban elismered a felelősséged is az eltérésért...
2017. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"Próbalámpa helyett egysarkú feszültségkémlelőt szabad alkalmazni az 1000 V-nál kisebb névleges feszültségű villamos berendezéseken végzett munkák olyan munkahelyein, ahol csak egyetlen fázisvezető férhető hozzá (a másik fázisvezető vagy a nullavezető nem, pl. egysarkú világítási kapcsolók) és nincs a közelben hozzáférhető, földpotenciálú fémszerkezet, továbbá e berendezések azon helyein is, ahol a csupasz vezetők egymáshoz közeli elhelyezése miatt a kétsarkú ellenőrzés zárlat veszélye nélkül nem volna megvalósítható."
2017. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Így már megtaláltam én is a scribd-n. Akkor ez nekem kimaradt, tévedtem, bocs.
2017. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!