Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik ilyenkor az agyban?

Mi történik ilyenkor az agyban?

Figyelt kérdés

Velem sokszor előfordul, hogy teljesen véletlenszerű időpontokban eszembe jutnak teljesen random emlékek. Sehogy sem kapcsolódnak az éppen akkor végzett tevékenységemhez vagy gondolataimhoz.

Jól gondolom, hogy ilyenkor az agyam azon részét, ahol ezek az emlékek "tárolva vannak", elektromos stimuláció éri? Ez tulajdonképpen egy-egy "hiba" az agyam működésében?

Sajnos nem igazán vagyok jártas a biológiában, de nagyon érdekel a dolog miértje.


2017. nov. 4. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kutatóorvos, de sokat tanulmányoztam a témát. Lehet, hogy a random emlékek csak egy kóbor inpulzus az agysejtek között, de az a valószínűbb, hogy nem annyira ok nélküliek azok az emlékek. Beugorhatnak ilyenek egy színtől, szagtól, látott tárgytól, max ezeknek nem vagy tudatában. Ha én meghallom pl a boltban, hogy hájas tészta, azonnal látom magam előtt a nagymamámat, miközben dagasztja ezt a cuccot, a lekváros buktához.
2017. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szakértő, de szerintem ezek nem "hibák", csak az emlék előtérbe kerülésének menete nem tudatos. Tudattalan szinten sok olyan folyamat zajlik, amiről fogalmunk sincs, de attól még lehet logikus és következetes a folyamat, ami végül egy tudatos szinten megjelenő, látszólag random emlékhez vagy gondolathoz vezet.
2017. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!