Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan interpretálható az...

Hogyan interpretálható az alábbi ún. kvantum összefonódás? Ilyenkor történik a másik helyen is egy 'fiktív' mérés 'definíció' szerint, akkor is, ha nem mér 'senki'?

Figyelt kérdés
ha az összefonódott párok egyik tagján elvégeznek egy mérést, megállapítva a foton kvantumállapotát, akkor abban a pillanatban a másik fotonnak is ugyanez lesz az állapota

2017. júl. 14. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, mire gondolsz.

Összefonódott pároknál nem ugyanaz lesz az állapot. Ha pl. az egyik fotonnak horizontális a spinje, akkor a másiknak vertikális lesz, tehát pont az ellentéte.

Ebben nem vagyok annyira jártas, de gondolom a nem túl távoli pároknál mindkét részecskét mérik/mérték.

Ha mindig ugyanaz az eredmény, vagyis hogy ellentétes tulajdonságaik vannak, akkor hiába nem tudjuk megmérni az összefonódott pár távoli tagját, akkor is tudjuk, hogy milyen tulajdonságokkal bír, mert ki tudjuk következtetni a pár itteni, mért tagjának viselkedéséből.

2017. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"a nem túl távoli pároknál mindkét részecskét mérik/mérték"

Csak nem egyszerre. Van egy kis időbeli különbség a két mérés között.


Az összefonódott párt tekintheted úgy, hogy az egyetlen részecske. Amikor megméred (ezt az egyet), akkor felbomlik, és kiesik belőle KETTŐ részecske, amiből az egyik valamilyen, a másik meg az ellentétes állapotban van.

2017. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De konkrét állapotban csak akkor van valami, ha megmérik, nem? persze jó kérdés, hogy mi a mérés pontos definíciója, de itt ez fontos momentum. Ha az összefonódott fotonok egyik tagját megmérik, akkor a másik adott állapotba kerül, mintha megmérték volna, és az akkor is igaz, ha nem mérik meg. Szóval nekem ez egyáltalán nem világos. És akkor még azt sem értem, hogy amikor egy rendszernek tekintjük az összefonódás miatt, akkor nem-e mindekttőt kéne mérni ahhoz, hogy mérésnek lehessen nevezni?
2017. júl. 16. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha az összefonódott fotonok egyik tagját megmérik"

Még mindig nem érted: NEM az "egyik tagját" mérik. Az összefonódott rendszer az EGY részecske. AZT MÉRED. Azt az egyet.

Aztán, a mérés MIATT, ez szétesik két részre.

De akkor már fix állapota van MINDKETTŐNEK.

2017. júl. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!