Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hálózatra kapcsolt kondenzát...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

A hálózatra kapcsolt kondenzátor milyen módon eredményezhet feszültségváltozást?

Figyelt kérdés

Megmértem a hálózati feszültséget,236V.

Ugyanabba a konektorba ahol mértem bedugtam 5uF-os kondenzátort és a feszültség felment 248V-ig.

Mértem 2 különbözö műszerrel tehát nem műszerhiba.



2017. nov. 5. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
A falban lévő vezetéknek van induktivitása ami a kondival egy rezgőkört alkothatott. Nem kellett hogy rezonancián legyen, így is okoz némi feszültség emelkedést a kondiban.
2017. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De a vezetékek nem bifiláris tekercsként viselkednek és kiegeynlítik egymás indukcióját?
2017. nov. 5. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés! Itt egy mórickarajz, aminek bal oldala bifiláris tekercs.

[link]

De a jobb oldali tekercsnél van egy kondi, ami a két vezetékszál feszültségében fáziskülönbséget okozhat, így már nem biztos hogy valódi bifiláris tekercs fog lenni. Tehát így a két szál mágneses tere nem biztos hogy ugyanúgy kioltja egymást ahogy a bal oldali valódi bifiláris tekercsnél. Legalábbis ezt feltételezem, viszont méréssel nem igazoltam tehát tekintsük csak feltételezésnek.

2017. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt egy videó, amin valódi induktivitás szerepel a kialakult soros LC rezgőkörben, és a kondi feszültsége 230 V fölé megy:

L C soros rezonancia

https://www.youtube.com/watch?v=kFMPqo8uR7I

2017. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

"De a vezetékek nem bifiláris tekercsként viselkednek és kiegyenlítik egymás indukcióját?"

A két vezeték közötti távolság a lényeg. Pontosabban a távolság és a vezető sugarának aránya. Az meg a csőben levő vezetéknél változó, de mindenképpen nagyobb, mint a tudatosan szorosra tekercselt bifiláris spulni.

2017. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább csak kérdezem: Lehet amiatt, hogy ha a 236V három fázis közül kettő között van, akkor a kondi fázistolása miatt nő meg a két fázis közti effektív feszültség?
2017. nov. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mérj rá szkóppal és nézd meg a jelalak változást. Egyébként a vezetékék induktivitása miatt lehetséges, de én megnézném a jelalak változást is. True RMS műszerrel mértél?
2017. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Örömmel látom, hogy rajtam keresztül lepontozták Simonyi Károly akadémikust, a BME elméleti villamosságtan tanszékének és a KFKI atomfizikai osztályának alapítóját és vezetőjét. :D
2017. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sztrogoff: az itteni pont szám az inkább "like" egyesek szemében, illetve arról van szó, hogy értik, vagy meg akarják-e éretni a választ. Le kell nagy ívben ... azt, hogy ki mit hogyna pontoz.
2017. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6: milyen két fázisról beszélsz? Nagyon zavaros a válaszod
2017. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!