Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A halálnak van szaga?

A halálnak van szaga?

Figyelt kérdés
Buta kérdés, de most kezdtem el dolgozni egy olyan osztályon, ahol haldokló emberekkel kell foglalkoznom. Nem túl régen egy kismacskám elpusztult, hetekig szenvedett, annak volt ilyen szaga, mint az osztályon, amit érzek.
2017. nov. 6. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Biztosan van szaga, mint ahogy a behajtani tilosnak is.
2017. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dq ***** válasza:
40%

A tudományok témában nincs. Az ezotéria témában van:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-le..

2017. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A halálnak nincs, mivel az egy fogalom, nincs fizikai formája. De a halottnak van szaga, azt érezhetted.
2017. nov. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező -meglátásom szerint- a haldokló ember ill. a haldoklás szagára kíváncsi. (H a halottnak van-e a szaga, az a tárolás körülményeitől ill. a halál beállta óta eltel idő hosszának van szerepe, de ez nyilvánvaló.)


Jól látom, kérdező?

2017. nov. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A sejtek működésének megváltozása, a bomlási folyamatok erősödése eredményezheti.

Itt egy másik kérdés ugyanarról, ne ijedj meg a kategóriától:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-le..

2017. nov. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos szagok jelezhetnek halálos kórt, pl. vese leállása jellegzetes szagot okoz.
2017. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor sokáig agonizál egy ember, akkor sorban kezdenek leállni a szervei. Általában veseelégtelenség alakul ki, ami miatt a méreganyagok feldúsulnak a vérben, testnedvekben. Azon kívül hogy ez a többi szervet is hazavágja, a méreganyag egy része a tüdőn keresztül távozik a kilélegzett levegővel. Ha jól tudom aceton és vegyületei, aminek jellegzetes szaga van.
2017. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Aktív, egészségesnek látszó embereknél is érzek néha különféle "betegségszagokat".
2017. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy van. Mármint ha egyre gondolunk. Nálam megérzés is volt. Éreztem mindkét szerettem esetében, hogy ők nem jönnek haza. Édesanyám esetében puszi után kérdeztem nővért, hogy “anyu most haldoklik, ugye?! Mert érzem azt a szagot...” - a nővér nagyon furán nézett, ő nem értette meg amire én gondolok, de igazam volt sajnos. Tehát valami van. Most hogy a vese (fentebbi kommentek), vagy megérzés is valahol, nem tudom.. picit talán mindkettő.
2017. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!