Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora lehet a te ökológiai...

Mekkora lehet a te ökológiai lábnyomod?

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 18:28
 1/7 anonim válasza:
100%
Sajnos marha nagy. Szelektíven gyűjtöm a szemetet, és szörnyülködök, mennyi műanyag összejön egy hét alatt. A vízzel se spórolok eléggé. Szóval a lábnyomom egy gigantikus Jetié.
2017. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszer kiszámoltam, az optimális érték körül van alulról - szóval elég kicsi. De tényleg figyelek is, amire csak tudok.
2017. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Odafigyelek rá, h kicsi legyen. Gondolom, lehetne még csökkenteni, ha nem is töredékére, de mondjuk 20%-kal.


Miért kérdezed?

2017. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szelektíven gyűjtöm a szemetet, többnyire tömegközlekedéssel járok, nagyon jó a lakásom hőszigetelése szerencsére... Egy kínai megagyár vagy egy átlag amerikai ember mellett azért talán eltörpül az én lábnyomom.
2017. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Normális.

Nem nekem van úszómedencém.

2017. nov. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fejenként ez általában kicsi, csak sok kicsi sokra megy. Amikor azt mondjuk, hogy nagy az ökológiai lábnyomunk, akkor ez inkább egy életformára, közösségi tudatosságra, gazdasági szintre, stb. értendő. Ha mondjuk egyetlen ember változtatná meg a környezetét, akár pazarlóan, az még smafu, de ha egy közösség csinálja, akkor válik naggyá a lábnyom.


A lényeg, hogy a "fejenkénti" lábnyom nem érdekes, a tudatosság a lényeg, hogy ezzel hogy járulunk hozzá a nagy lábhoz.

2017. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Átlagos, vagy kicsit több, de igazából szerintem tök mindegy, hogy kismariska mennyire él hőszigetelt házban vagy mennyi húst eszik, mikor multicégek zsákmányolják ki a földet :D
2017. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!