Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most van globális felmelegedés...

Most van globális felmelegedés vagy nincs? Példák és cáfolatok.

Figyelt kérdés

Van két dokumentum film ami teljesen egymással ellentétes nézeteket vall:


- "A kellemetlen igazság" (2006) Dokumentumfilm (teljes szinkronos)(97perces)

[link]

Egy amerikai alelnök terjeszti a világban az igét hogy "baj van" a co2 kibocsáltással. és hogy ez összefüggésbe van a globális felmelegedéssel.


- Ellen példa:

https://www.youtube.com/watch?v=fK8qYIaFXYc

Ez csak a pánikkeltési ipar újabb vívmánya hogy minél több pénzt kapjanak azok a tudósok akik ezzel foglalkoznak. Aki viszont azt állítja hogy a globális felmelegedés nem függ a co2 kibocsájtástól megbélyegzik hogy biztos az olajiparnak vagy a kapitalista háttérhatalomnak dolgozik.


Itt is tökéletes tudományos háttér igazolja azt hogy a klímaváltozás csak kacsa:

https://www.youtube.com/watch?v=fK8qYIaFXYc

- A felmelegedés fő oka a napkitörések számának növekedése, és szoros összefüggés van a "nap időjárása" és a föld időjárása között.

- A föld légkörének 0,045%-a co2 és ez olyan csekély arány hogy semmilyen jelentőséggel nem rendelkezik a klímával kapcsolatban.

- A föld co2 tartalma a dinoszauruszok korában 3-szor akkora volt mint most.

- 1930 és 1970 között meg volt a nagy lehülés és mindenki pánikolt hogy be fog köszönteni egy újabb jégkorszak és talán elkerülhetjük a jégkorszakot ha megnöveljük a co2 kibocsájtást.


- további történelmi bizonyítékok:

időszámítás előtt a pár ezer évvel Gall és skandináv hajósok tökéletes szárazföldi térképet készítettek az Antarktiszról, amin nem volt semmilyen jégtakaró. napjainkban ugyanezt a térképet csak méregdrága műholdas rendszerrel tudták rekonstruálni, ami átlát a helyenként többszáz méter vastag jégen is, mivel a szárazföldet teljes egészében jég fedi, és a körvonalai évszakonként változnak a jég megfagyása és olvadása váltakozása végett

900 körül volt egy nagyobb jégkorszak vége, a népvándorlás is egy klímaváltozás miatt ment végbe.

1400 körül sokkal forróbb volt a föld mint most és aranykor volt. A hőmérséklet emelkedésével több eső esett mivel az óceánok többet párologtattak és ez még kedvező is volt az akkori gazdaságnak.

1700 körül volt egy kisebb jégkorszak


- A globális felmelegedés olyan iparággá fejlődött hogy az egyesült államokban amig nem volt téma addig a klímakutatás 170millió dollárból gazdálkodott évente, ma pedig 4 milliárdos a kiadás, tehát majd 30-szor akkora pénzt kapnak a tudósok mint azelőtt


"Nehéz úgy tudósnak lenni hogy ha azért kapod a fizetést hogy semmit ne tudjál, mert ha tudsz valamit azért nemhogy pénzt nem kapsz de ki is gúnyolnak."



#klímaváltozás #átverés #kamu #globális felmelegedés #ökológiai katasztrófa #kataklizma.
2014. ápr. 25. 18:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Van.

De nem úgy kell elképzelni, hogy mindenütt és mindig a nyarak egyre forróbbak, a telek egyre enyhébbek lesznek. Egy konkrét hely pillanatnyi időjárása nagyon sok tényezőtől függ.

Igen, valóban vannak természetes ingadozások (bár nem olyan módon, ahogy írod). De nem mindegy az ingadozások szerkezete és főleg kiváltó okai. Az ember a tevékenységével a gőzgép feltalálásáig nem nagyon tudta befolyásolni az időjárást. Mára viszont olyan tömegben termel a természetben nem létező és főleg nem ilyen nagy koncentrációjú anyagokat, amelyek alapvetően változtatnak meg folyamatokat. Ezzel mára döntően és rossz irányban befolyásolja a természeti eseményeket. Erdőirtások szélrendszereket változtatnak meg, ipari szennyezők légköri összetételt jelentősen módosítanak, ami nemcsak rontja az ember életfeltételeit, de kiszámíthatatlanná is teszi.

A pánikkeltésről meg annyit: a világ összes tudósa nem kap annyi pénzt, amennyit egy komolyabb konszern zsebre tesz profitként, ha elkeni a valós problémákat. Az aránytévesztés nagyon rossz utakra vezethet.


(a tudósságról írott idézethez: pénzért nem lehet tudósnak lenni, ahhoz belső motiváció kell, amit megfizeti nem, csak esetleg elismerni lehet. Hatalommal viszont el lehet érni, hogy egy fontos témához senki ne férjen hozzá. Valódi tudóshoz gúnyolódás ne ér fel.)

2014. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

nem az a kérdés, hogy van-e, mert ez tény!

Ha nem az a kérdés, hogy milyen hatással van ez az emberekre? illetve, hogy a felmelegedés melyik periódusában élünk.

A holocén időszakot ha nézzük, ami 10-11 ezer évet foglal magába, akkor kijelenthetjük, hogy 5-6 nagyobb felmelegedés és lehűlési fázis volt ezen időszak alatt, amikor teljes faunák tűntek el, vagy jelentek meg addig ismeretlen területeken. Nem véletlen, hogy a népvándorlások kora egybe esik a felmelegedés ( csapadék csökkenés fázisával).

Az ember is formálja a környezetét, de mint minden rendszer az egyensúlyra törekszik a föld is. Azt tudni kell nagy ciklusokban interglaciális időszakban élünk, ami azt jelenti, hogy a jégkorszak egy kedvező periódusában. Távoli jövőben inkább lehűlés várható, mint ahogy 120 ezer évvel ezelőtt is megtörtént.

A Föld erre van beprogramozva és az emberek, pedig szerves része ennek a rendszernek, gyorsíthatják vagy lassíthatják a folyamatokat, de egy szuper vulkán kitörés még mindig hamarabb hozhatja el a jégkorszakot, mint az ember.

2014. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Miért jelentetted? 52%
2014. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
45%

1. Mert rossz kategóriában van.

2. Árulkodós majom vagyok.

2014. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

# 5:

Most jót nevettem. :D


Nem néztem meg, amiket linkeltél, de van olyan nézet, ami szerint az egész naprendszerben növekszik az átlaghőmérséklet, nem csak a földön...


A másik tévhit pedig az, hogy a globális felmelegedés azt jelenti, hogy melegebb lesz minden... Nem lesz feltétlenül melegebb, hanem azt jelenti, hogy megváltoznak az éghajlatok; ahol eddig nem esett hó, ott most fog; ahol eddig esett hó ott pedig nem fog... bizonyos években. De máskor meg pont fordítva. Magyarán meghülyül a teljes időjárás.


Egyébként jó pénz van a globális felmelegedésben is, azért megy a hisztériakeltés (káros anyag kibocsátási kvóták adás-vétele és hasonló dolgok).

2014. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nincs rossz kategóriában. A kérdező a politikai média hisztéria oldalára kíváncsi.

Valamit elnéztél vagyon.

2014. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Wadmalac ***** válasza:
72%

Nos, a legutolsó ismert jégkorszak glaciális szakasza kb. 12.000 évvel ezelőtt "ért véget". Azért írtam idézőjelben, mert ez nem olyan, mintha fel-le kapcsolok egy lámpát, az átmenetek hosszúak és extrém hullámzás is lehetséges közben a hőmérsékletekben, mert rengeteg hatás befolyásolhatja.

Az interglaciális szakasz most is tart, pontosabban vagy egy interglaciális, vagy véget is ért az a jégkorszak. Az évi átlaghőmérséklet csak simán az interglaciális alatt is simán hullámozhat több fokot, emelkedhet-csökkenhet több száz éven át is, laposabban vagy meredekebben, tehát lassan és gyorsan is.

A 20. századdal induló és most is tartó, extrém meredek emelkedés lehetne statisztikai alapon emberi tevékenységtől független is, de azért elég meggyőzően egybeesik a magas CO2-kibocsátású ipari fejlődéssel.

Vajon megéri vakon bízni abban, hogy ez véletlen egybeesés, aztán 200 év múlva egy második Vénuszon megfőni, vagy érdemes megtenni, már csak a biztonság kedvéért is a szükséges ellenlépéseket?

Az első, régészetileg ismert nagy jégkorszak egyik fő indítója a légkörben a növényi életből eredő oxigén felszaporodása és a széndioxid szint drasztikus csökkenése volt. Most meg pont nagyon gyorsan emelkedik a légkör széndioxid- és egyéb üvegházgáz-szintje és a melegedéssel felfedezhető az egyértelmű és logikus összefüggés.

A globális felmelegedés kategorikus tagadása veszélyes hazárdjáték a jövőnkkel.

2014. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az érvek, és ellenérvek a co2 vel egytől egyig politikai inditatásúak.

Az viszont biztos, hogy a fekete test mindig melegebb, mint a világosabb színű! Erről viszont senki sem beszél, pedíg naponta több négyzetkilométer autópályával festjük sötétebbre a földfelszínt.

A globális felmelegedés elkerülhetetlen! Nem kell ide tudományos magyarázat, sem semmiféle diploma!



csak egy földmunkás válasza

2014. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

"naponta több négyzetkilométer autópályával festjük sötétebbre a földfelszínt."

A jég alól felszabaduló fény-és hőelnyelő felületről, meg az erdőirtásos se feledkezzünk el.

2014. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

""naponta több négyzetkilométer autópályával festjük sötétebbre a földfelszínt."

A jég alól felszabaduló fény-és hőelnyelő felületről, meg az erdőirtásos se feledkezzünk el."


Erdőtüzek régen is voltak, mégsem okoztak okológiai katasztrófát! A bolygó ennél többet is elbír! A jégsapka fogyása, olvadása meg már a globális felmelegedés következménye. De útjaink (aszfalt) száz év múlva is fűteni fogják a légkört! Mindaddíg, amíg fehérre nem festjük útjainkat!

2014. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!