Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora hőmérsékleten keletkez...

Mekkora hőmérsékleten keletkezik LNG (csepofolyós földgáz) légköri nyomáson?

Figyelt kérdés

2017. nov. 10. 11:24
 1/4 Tibi0919 válasza:
Szia a választ nemtudom de az lenne a kérdésem hogy ez neked egy ENERGETIKAI VERTÉLKEDŐre kell? Ha igen akkor ellenfelek vagyunk. :D ui.:én se találtam meg de annyit tudok hogy magas nyomáson -169 c* talán de ez nem biztos...
2017. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dellfil ***** válasza:

Az LNG - elvileg - tiszta metánból kellene, hogy legyen.

De persze ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen, - mert mindig van benne némi nehezebb komponens is - így "pontos" hőmérséklet értéket csak az összetétel pontos meghatározása után lehet adni.

Ám, ha nem kell "soktizedes" pontosság, akkor normál nyomáson lévő metán forráspontja és fagyáspontja közötti érték mérvadó lehet.

[link]

Bocs, de idezúdítottam az egészet... Nem volt kedvem keresgélni.


dellfil

2017. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A fizikai konficius elmélet valós gyöke miatt -283°C
2017. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziasztok, a választ én sem tudom, de mi benne vagyunk az Energetikai vetélkedőbe. :)
2017. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!