Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minimum hány ohmos az az...

Minimum hány ohmos az az ellenállás amit még biztonságosan ráköthetek egy 24 voltos 30 amperes egyenáramú tápegységre?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 17:03
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Mit szeretnél konkrétan csinálni?
2017. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

24V/30A = 0,8 ohm elméletileg.

De jogos az #1 Válaszadó kérdése. Az ördög a részletekben rejlik.

Védett-e az adott táp túláramra, túlmelegedésre?

Tartós üzem lesz?

2017. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már csináltam,de sajnos kiégett a tápom.Van egy vizbontó készülékem amit egy 24 voltos 30 amperos tápegységre kötöttem,kb egy percig müködött,aztán semmi,csak észrevettem,hogy elég meleg lett az aluminium tokja.Ugyanez a vizbonto 12 voltos 55ah es autó akksiról jól müködött és csak 10 ampert vett fel.A fenti tápegységnél pedig a maximum 30 ampert is felvette,sőt biztosan többet,mert ki is égett.
2017. nov. 16. 17:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis konkrétan 30 amper ment át,mert megmértem
2017. nov. 16. 17:19
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezután kibontottam a tápot,kivettem az aluminium tokjából,hogy nézzem meg,hogy neme a biztosíték égett ki,megnéztem de,nem.Majd gondoltam,hogy kezdem méregetni az alkatrészeket ellenállásokat,egyenirányító,kondenzátor....stb,hátha megkapom hogy melyik hibásodott meg.Közben ahogy méregettem egyszercsak az egyik tranzisztor lángra lobbant.Egy ilyen tranzisztor,csak az 1108 helyett 3906 van ráírva [link]

gyorsan kihuztam a dugaljból,igy aztán a láng kialudt,de a biztosíték is kiégett.Vajon már az első percben ez a tranzisztor hibásodott meg és azért nem müködött,vagy a méricskélés közben melegedett fel annyira,hogy rövidzárlatot kapott,mivelhogy ki volt véve az aluminium tokból ami a hőt elvezette volna?Jelzem,nem vagyok szaki az elektrónikában.

2017. nov. 16. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Vízbontás? Akkor egy kis kémia gyorstalpaló.

Egy elektrolizáló cella feszültsége úgy áll össze: Standard potenciálok, hidrogén-túlfeszültség, oxigén-túlfeszültség, elektrolit ellenállásán eső feszültség stb.

A hidrogén standard potenciálja 0V, egyezményes viszonyítási alap.

Az oxigén standard potenciálját ahány táblázat van annyiféle értéknek adják meg: 0,83V, 1,225V, 1,8V, 2,07V..!

A hidrogén-túlfeszültség függ az elektróda anyagától, az elektróda felületi minőségétől, az áramsűrűségtől, stb. Értéke 0,005V, és 1,3V között mozog.

Az oxigén túlfeszültség 0,05V, és 0,44V között szokott lenni.

Ezek után, egy vízbontó cella feszültsége 2,1 - 4,6 V körül van.

Ráadtál 24 voltot, kb. hat-tízszeres feszültséget.

" az egyik tranzisztor lángra lobbant. "

Annak a tranzisztornak a megengedett terhelése 10A.

A tanulópénzt mindenki megfizeti, csak van aki nem szereti bevallani. Én is döglesztettem már meg néhány alkatrészt.

- - - - - -

Ha vizet bontasz, nagyon ügyelj arra, hogy a leváló gázok össze ne keveredjenek. A durranógáz, nagyobb nyaklevest tud adni, mint egy régi kémiatanár (:D)

Mostanában divat Brown-gáznak nevezni, de attól még ugyan olyan könnyen robban.

2017. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg lehet mérni egy ilyen vizbontónak az ellenállását?Hogyan?Vagy amikor áram alá teszem az ellenállása változik?Miért?Mert én ,ha megmérem 1,2 ohmot mutat a mérő,ha jól mérem,mert gyakran még ez is váltakozik.
2017. nov. 17. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!