Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az élet, az értelem és a...

Az élet, az értelem és a mesterséges intelligencián felül milyen "újdonságot" hozhat majd (? ) létre az Univerzum?

Figyelt kérdés

Létrejött az élet, az általunk ismert legértelmesebb lény az ember, és az ember értelmes tárgyak létrejöttén fáradozik.

Vajon ez az Univerzum csúcspontja ? (most így véljük?)

Vagy esetleg kialakulhat egy még "...(nem találom a szót)" "dolog". Talán ez a "Világfejlődés" vége, vagy sem?

Egy laikus kérdése, baráti "filózásból" merítve.

Köszönünk minden választ!


2017. nov. 17. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2017. nov. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz!


Például a Boltzmann-agy szerű "dolgokra" gondolok. Az életen és intelligencián is túltevő.

2017. nov. 17. 17:43
 3/4 ElectriGh0st válasza:
Szerintem meg csak egy újabb robotot kapunk aki képes bonyolúltabb feladatokat is elvégezni :/
2017. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon tudunk “messzebb látni magunknál”.

Ha mégi megpróbáljuk, akkor egyfajta extrapolációval élünk, mely esetben önként adódik valamiféle transzcendencia. Én azonban nem hiszek semmi ilyenben, mert a nagyon sokféle transzcendens elképzelés közül nem lehet választani, hisz mind alaptalan.

Persze a kérdező evilági “dologra” gondol, értem én, de az elképzelhető, hogy amit ma túlviláginak gondoluk, az az Univerzum része, csak még nem értjük. Minden esetre én ezzel nem foglalkoznék.

Amivel viszont igen az egy új fajta szupertársadalom, mely tökéletes “összeműködésében” egy hangyabolyra hasonlít, de melyben valódi individuumok tevékenykednek, és amely olyan tökéletes együttműködést mutat, aminek a ma látható munkamegosztás primitív előképe csak.

Ami pedig a technikai civilizáció jövőjét illeti, azt gondolom lesz majd olyan kor, amikor az energiának tulajdonképpen korlátla bővében lesz az ember, hogy az teljesen új világot jelent, melyből nézve egész addigi történetünk csak valaiféle előjátéknak fog tűnni.

2018. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!