Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nyereg formájú gyakran...

Miért nyereg formájú gyakran a chips?

Figyelt kérdés
Utánanéztem googleben, ott mindenhol a pringlest hozza fel. azt már tudom, hogy az a chips nem burgonyaszeletekből készül, és direkt nyeregformára formázzák. Én arra vagyok kíváncsi, hogy a normál chips miért gyakran nyereg formájú?

#burgonya #nyereg #chips #hiperbolikus paraboloid #nyeregforma #hiperbolikus parabola
2017. nov. 25. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
ha megváltozik a nedvességtartalma minden anyag vetemedik
2017. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
A széle gyorsan rugalmatlanra sül, közben a közepe a vízvesztés miatt összehúzódik, a perem túl hosszú lesz a tökéletes lapos alakzathoz így nyereg formájúra deformálódik.
2017. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy fajta minimális felület. A száradó kenyérszelet is ilyen alakot próbál felvenni.


[link]

2017. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mivel inhomogén anyag a zsugorodás sem egyforma mértékű, lefolyású...


feszültségek keletkeznek, amit így egyenlít ki

2017. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már sikerült megtalálnom a "magam válaszát". Ha esetleg majd mást is érdekelne itthagyom az én válaszom: a nyeregfelületre görbület nélküli egyeneseket lehet fektetni, emiatt a körlap felületének zsugorodása közben ez az alak ahol a legkisebb feszültségek keletkeznek az anyagban a deformáció során, mivel - ahogy írták előbb - a körlap széle rugalmatlan lesz a belsejéhez képest
2017. dec. 2. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!