Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gázkromatográfiai vizsgálat -...

Gázkromatográfiai vizsgálat - Hol tudnek folyadekot bevizsgaltatni hogy mit tartalmaz?

Figyelt kérdés
Feljarofuteshez elortak 40%os propilenglikolt, most bovitjuk a rendszert ezert kellene hozza tennem plusz foladekot. Szine vilagoskek ezert gyanakszom, hogy nem propilen. Illetve olvastam, hogy etilenglikollal nem szabad keverni....

#vizsgálat #etilén #glikol #propilén #Gázkromatográfiai
2017. nov. 26. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Világoskék szín az már szívás, a propilén-glikol (1,2-propándiol) színtelen. Valószínűleg szennyezett valamivel (de lehet, hogy nem is az adott vegyület), ne használja, mert egy esetleges ellenőrzés során meg fogják b...i.


Az etilén-glikol (1,2-etándiol) meg kocsikba való hűtőfolyadékként, no meg kutya ellen...kajába.


Szerintem ne foglalkozzék ezzel a kérdéses anyaggal, de ha be akarja vizsgáltatni, szerintem minden nagyobb városban van a vízműnek megfelelően fölszerelt laborja.

2017. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajat feljarom futescsoveiben van ez a folyadek, kb 800 liter, szoval jo lenne ha nem kellene leereszteni es lecserelni... igazabol nem tudom miert lett propilenglikol eloirva.... ha etilenglikol van benne, az is jo, de jo lenne megbizonyosodni, hogy melyik lehet, mert egymassal nem keverhetoek... barmi otlet?
2017. nov. 26. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha hivatalos helyről vásárolt koncentrátum lett meghígítva, akkor ha kék, abban propilén-glikol van a színkód alapján.

Amúgy elvileg keverhető, hiszen mindkettő fagyáspontcsökkenést és forráspont-emelkedést okoz vízzel keverve. Humán biztonsági szempontból javasolják, hogy ne a mérgező etilénglikolt használd, hanem a nem mérgező propilén-glikolt alkalmazd. Amúgy a propilén-glikol nem csak jóval drágább, de a viszkozitása is jóval nagyobb, tehát keringtetni is plussz energia.


De amúgy a benzinkúton egy pár cseppből refraktométerrel megmondják, hogy hány fokon fagy meg.

Ha mondjuk hozzá kellene még tenni +40%-ot, akkor én kivennék a rendszerből 10 gyűszűnyit, hozzátennék 4 gyűszűnyi vizet, összekeverném jól, és a keverékből 1 gyűszűnyit elvinnék egy benzinkútra fagyáspont meghatározásra. Ha a 40% víz hozzáadása után is -20 fok alatti a fagyáspontja, akkor simán csak vizet töltenék hozzá.

2017. nov. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vegul GC lett es kiderult hogy etilenglikol.... ha valakinek kell GC vizsgalat akkor Wessling.hu-t tudom ajanlani.... egy het alatt megcsinaltak es nem horror az ara sem... udv es koszi a valaszokat
2017. dec. 11. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!