Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia tanulását segítő oldalak...

Kémia tanulását segítő oldalak, programok?

Figyelt kérdés
Szeretném támogatni a fiatalságot a kémia tanulásában, ezért megadok pár hasznos linket.

2017. nov. 26. 15:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Royal Society of Chemistry: az angol királyi kémiai társaság honlapja, profi kivitelezés, megbízható tartalom, keresési funkcióval ellátva:


[link]


ACD/ChemSketch: az ACD Labs molekula rajzolós programja, regisztráció után személyi használatra ingyenesen letölthető. Molekula szerkesztés rengeteg opcióval, beleértve a királis (tükörképi) molekulák ábrázolását különböző térkitöltéssel. Rendkívül hasznos program, haladó kémiát tanulóknak elengedhetetlen.


[link]


Avogadro: molekula összeállítós program, a molekula orbitálok optimalizása alapján ad képet a lehetséges térszerkezetre (kipróbáltam, például a -CONH2 amido-csoportra közel sík alkatra optimalizált, ami megfelel a valóságnak, mert a nagymértékű elektron delokalizáció miatt eme csoport közel sík alkatú.):


[link]


Magyar Kémikusok Egyesülete: itt aztán minden van, ami kémia. Verseny, pályázat, állás, ...


[link]


Remélem tudtam neked segíteni :).

2017. nov. 26. 15:41
 2/8 EagleHUN ***** válasza:

Vannak erre Magyar oldalak is, kísérletekkel, stb...


[link]


[link]

2017. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Ez is egy szemléletes és hasznos oldal:

[link]

2017. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásotokat EagleHUN és #3!


Relatív atomtömeg gyors kikeresésére:


[link]


Alapvető kémiai információkat tartalmazó IUPAC Gold Book is hasznos:


[link]

2017. dec. 10. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én még régebben a Realika oldaláról nézegettem meg a különféle kémiás topicokat, amelyek igen jól összeszedettek, feladatokkal, szóval még gyakorolgathatsz is vele ;) [link]


Van az oldalnak matekos, fizikás és bioszos része. Annyira nem ismerem ezeket, de ha valakit érdekel, akkor ezen a linken univerzálisan hozzáfér a megfelelő opció kiválasztásával: [link]



Remélem valakinek hasznos lesz és tudtam segíteni vele :)

2017. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat #5!


Fizikai konstansok és nem SI mértékegységek átváltása SI-be:


[link]

2020. szept. 19. 10:29
 7/8 anonim válasza:
Írtam privátot
2022. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vagyis nem, mert törölted magad :D
2022. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!