Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egely György miből él? Milyen...

Egely György miből él? Milyen tudományos projektekben dolgozik?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ide a kérdést, mert tudományos kutatásra ad az állam pénzt, ezotérikusra nem. Hátha itt valaki egy projectből ismeri?


Egely régen fizikusként kezdte a KFKI atomenergia kutató központban. Az atomerőműveknél fellépő balesetekkel foglalkozott, miután a hazajött a brookhaveni National Laboratoryból. Még le is ledoktorált 1982-ben a BME-n műszaki hőtanból. Idáig tudtam követni az elismert pályájét, de innen mindenki ismeri az életútját ;


- felbukkant a NTT(nulladik típusú találkozások) parajelenségekkel foglalkozó műsorban Déri János vendégeként az MTV-n, ahol a gömbvillámokról tartott előadásokat


- kutatásokat folytatott a gömbvillámok terén. Még publikált is róla folyóíratokban [link] vagy [link] aztán a KFKI-nál elbocsájtották, mert a köztévében szerepelt. Utána magánzó volt. de azon túl hogy pár kevéspéldányszámú könyvet írt és megalkotta az "Egely wheelt" kereket, ami elvileg egy rejtélyes energiát mér nem sokat kereshetett. Mégis miből él? Ki fizet neki fizetést? Mi az állása? Havi jövedelme miből lehet? Lehet, hogy egy tudományos cégnél dolgozik szakértőként, de a cég nem meri felvállalni, hogy nála van és nem hallani semmit sem róla?



2017. dec. 2. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
89%

"Egely György miből él?"

Mások hiszékenységéből.

2017. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
80%
És semmilyen tudományos tevékenységből, ő olyat nem csinál.
2017. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
74%

És ő nem fizikus.

Ő egy gépészmérnök, igaz hogy ledoktorált műszaki hőtanból. (én nem láttam)

2017. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

De miből él? Ki fizet neki miért? Honnan szerzi a fizetését?


Tudom, hogy nem végzett fizikus, ahogy Marx György sem végezte el a fizikus szakot, de sokan mások sem, mégis fizikus a titulusa, mert azzal foglalkozott. Azt írtam, hogy fizikusként, abban az állásban kezdte. Le is írtam, hogy mit csinált.


Igazából arra vagyok kíváncsi hogy miből él?

2017. dec. 2. 21:57
 5/79 anonim ***** válasza:
85%

"Azért teszem fel ide a kérdést, mert tudományos kutatásra ad az állam pénzt, ezotérikusra nem. "

Háát, őőő, nem:

[link]


"Mégis miből él?"

1950-ben született, szóval 67 éves, azaz nyugdíjas.

De van egy Kft-je (pontosabban a neje - aki állítólag matematikus - az ügyvezető):

[link]

az alábbi oldalon:

[link]

megtekinthető a cég pénzügyi beszámolója

2017. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
78%

"Azt írtam, hogy fizikusként, abban az állásban kezdte."

Attól hogy a Központi Fizikai Kutatóintézet nevében ott a Fizika, Egely NEM FIZIKUS. Önéletrajzában is ERŐGÉPÉSZ (gépészmérnök) szerepel:

[link]


Őt csak a közvélemény tartja fizikusnak:

[link]



"ahogy Marx György sem végezte el a fizikus szakot"

De elvégezte:

" A háború után kezdte el a tanulmányait, fizika–matematika–kémia tanár szakos hallgatóként. A kémia szakot másodév után abbahagyta, és a csillagászatot vette fel. Már hallgató korában demonstrátorként dolgozott a csillagászati tanszéken. Kiváló képességeire és páratlan munkabírására jellemző, hogy előbb doktorált le, mint ahogy az egyetemi diplomáját megkapta."

Forrás: [link]

2017. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
83%
Könyveket is írt, gondolom azokat is veszik még.
2017. dec. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező! A "mások hiszékenysége" azt jelenti, ők bármiért bármennyit fizetnek, csak jól kell előadni. Kiválóan meg lehet ebből élni, sőt, meggazdagodni. Nézz körül a mai politikai életben.
2017. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:

# 5/8 "De van egy Kft-je (pontosabban a neje - aki állítólag matematikus - az ügyvezető):"


Le is írtam, nem olvastad ? Van egy KFT-je, magánzó lett, de az csak veszteséget termel. Nem abból él. Mégis miből?


""Azért teszem fel ide a kérdést, mert tudományos kutatásra ad az állam pénzt, ezotérikusra nem. "

Háát, őőő, nem:

[link] "


Ennek utánajártak. A porfúziós projectre a pénzt nem ő kapta, hanem egy másik cég és teljesen másból áll, mint az Egely féle mikrosütős eljárás, de csak a kezdő pénzt kapta meg.


# 6/8 "Attól hogy a Központi Fizikai Kutatóintézet nevében ott a Fizika, Egely NEM FIZIKUS. Önéletrajzában is ERŐGÉPÉSZ (gépészmérnök) szerepel"


Nem értetted meg, amit írtam. Nem fizikus a végzettsége, ahogy spk másnak sem pl Marx Györgynek sem, de a KFKI-nél fizikus állása volt. Úgy foglalkoztatták mint fizikust, azt kutatta.


"Őt csak a közvélemény tartja fizikusnak"

Igen a közvélemény fizkusnak tartja, ahogy pl másokat is, akik nem azok.


""ahogy Marx György sem végezte el a fizikus szakot"

De elvégezte:

" A háború után kezdte el a tanulmányait, fizika–matematika–kémia tanár szakos hallgatóként. A kémia szakot másodév után abbahagyta, és a csillagászatot vette fel. Már hallgató korában demonstrátorként dolgozott a csillagászati tanszéken. Kiváló képességeire és páratlan munkabírására jellemző, hogy előbb doktorált le, mint ahogy az egyetemi diplomáját megkapta." "


Lassú felfogású vagy ! Nem megy a szövegértelmezés sem. Marx György sem végezte ez a fizikus szakot, csak a fizika tanárit. Mégis fizikus állása volt neki is, ezzel engedték foglalkozni, mert jó volt benne. Egelynek is kezdetben fizikus állása volt a KFKI-ben, aztán kitették, mert eretnek dolgokkal foglalkozott. Ez a különbség ! :(


# 7/8 Könyveket is írt, gondolom azokat is veszik még."


Kis példányszámú. Ma már netről letőlthető. Régen sem hozott csak alig, mind megvolt a SZ.E könyvtárban ki vette volna így meg? :XD


# 8/8 Kérdező! A "mások hiszékenysége" azt jelenti, ők bármiért bármennyit fizetnek, csak jól kell előadni. Kiválóan meg lehet ebből élni, sőt, meggazdagodni. Nézz körül a mai politikai életben."


Tudom, hogy mire gondolsz, de Egelynek nincs olyan állás, mint pl az EZO TV,jósoknak amiből állandóan képernyőn van és ezért fizetnének neki. Én pl nem is tudnék fizetni neki semmilyen szolgáltatásért. Nincsen semmilyen szolgáltató felülete vagy terméke. Az az egyetlen találmánya a kereke, de már az sem kapható, különben is mindenhol lejáratták. Alig vették meg

2017. dec. 3. 16:20
 10/79 anonim ***** válasza:
80%

"Nem abból él. Mégis miből? "

Mivel már 67 éves nyugdíjas, szóval nyugdíjt kap.


"Ennek utánajártak. A porfúziós projectre a pénzt nem ő kapta"

Az egy másik, régebbi dolog:

[link]


"Nem fizikus a végzettsége, ahogy spk másnak sem pl Marx Györgynek sem"

Marx György fizikai-matematika-kémia tanár szakon kezdte, a kémiát lecserélte csillagászatra és az ELTE fizika tanszékén helyezkedett el - lásd a citált cikket. Tehát fizikus.


"Egelynek is kezdetben fizikus állása volt a KFKI-be"

Egely HŐERŐGÉPÉSZ, és mint GÉPÉSZMÉRNÖK dolgozott a KFKI-ban. SOSEM VOLT FIZIKUS!

"Soha nem állítottam magamról, hogy fizikus lennék." - írja az önéletrajzában:

[link]

2017. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!