Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egely György miből él? Milyen...

Egely György miből él? Milyen tudományos projektekben dolgozik?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ide a kérdést, mert tudományos kutatásra ad az állam pénzt, ezotérikusra nem. Hátha itt valaki egy projectből ismeri?


Egely régen fizikusként kezdte a KFKI atomenergia kutató központban. Az atomerőműveknél fellépő balesetekkel foglalkozott, miután a hazajött a brookhaveni National Laboratoryból. Még le is ledoktorált 1982-ben a BME-n műszaki hőtanból. Idáig tudtam követni az elismert pályájét, de innen mindenki ismeri az életútját ;


- felbukkant a NTT(nulladik típusú találkozások) parajelenségekkel foglalkozó műsorban Déri János vendégeként az MTV-n, ahol a gömbvillámokról tartott előadásokat


- kutatásokat folytatott a gömbvillámok terén. Még publikált is róla folyóíratokban [link] vagy [link] aztán a KFKI-nál elbocsájtották, mert a köztévében szerepelt. Utána magánzó volt. de azon túl hogy pár kevéspéldányszámú könyvet írt és megalkotta az "Egely wheelt" kereket, ami elvileg egy rejtélyes energiát mér nem sokat kereshetett. Mégis miből él? Ki fizet neki fizetést? Mi az állása? Havi jövedelme miből lehet? Lehet, hogy egy tudományos cégnél dolgozik szakértőként, de a cég nem meri felvállalni, hogy nála van és nem hallani semmit sem róla?



2017. dec. 2. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
76%

Marx Györgyhöz adalék:

"Egyetemi tanulmányait a Pázmány Péter Tudományegyetemen kezdte matematika-fizika-kémia szakon és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen fejezte be fizikusként."

Forrás: [link]

2017. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:

# 10/11 "Mivel már 67 éves nyugdíjas, szóval nyugdíjt kap"


Azt nyilatkozta a porfúziós interjúban, hogy "a nyugdíja utolsó fonrintja is a prejectben koppant". Az állami, ha lemondott róla nem kap, csak valami nagyon keveset, mivel nem dolgozott csak 10 évet talán ?


"Ennek utánajártak. A porfúziós projectre a pénzt nem ő kapta"

Az egy másik, régebbi dolog:

[link]


A porfúzióst nem Egely kapta, hanem egy cég, aki el is zárkózott Egelytől. Nen is beszéltek vele, de maga a project sem az Egelyié volt. Amit az előbb linkeltél az pedig "Sajnos nincs megjeleníthető bejegyzés..." nézd meg [link]


"Marx György fizikai-matematika-kémia tanár szakon kezdte, a kémiát lecserélte csillagászatra és az ELTE fizika tanszékén helyezkedett el - lásd a citált cikket. Tehát fizikus. "


Nem esett le most sem :/

Egely is fizikusként helyezkedett el, úgy hogy nem az volt, mivel nem végezte el, ahogy Marx György sem végezte el. Marx tanári szakot végezte el, de jó volt és olyan állást kapott, fizikusként, ahogy Egely is olyat kapott. Az atomerőművek baleseténél fellépő problémákat kutatta fizikus állásban. Aztán kidobták, mert a TV-ben beszélt a gömbvillámokról és ezt úgy értelmezte a KFKI, hogy lejáratja a tudományt, pedig ő csak kutatott ! :(


"Egely HŐERŐGÉPÉSZ, és mint GÉPÉSZMÉRNÖK dolgozott a KFKI-ban. SOSEM VOLT FIZIKUS!

"Soha nem állítottam magamról, hogy fizikus lennék." - írja az önéletrajzában:"


Lassan fogod fel ? Le is írtam, hogy nem képzett fizikus, ahogy sokan mások sem azok, akiket később fizikusként ismerünk, mert olyan állást kaptak. Jók voltak benne, mint Egely aki fizikus állásban kutatott, mint hőerőgépész végzettségű. Most már világos?

2017. dec. 3. 19:27
 13/79 A kérdező kommentje:

# 3/11 És ő nem fizikus.

Ő egy gépészmérnök, igaz hogy ledoktorált műszaki hőtanból. (én nem láttam)"


Mint ahogyan a többi KFKI-s doktoriját sem láttad :XD


# 2/11 És semmilyen tudományos tevékenységből, ő olyat nem csinál."


Honnan tudod? Én sem tudok ilyenről, de ez nem jelenti azt, hogy nem végez.


Nyugdíjból nem élhet. Miből él? Felesége tartja el? Eddig a nyugdíjig miből élt?

2017. dec. 3. 19:28
 14/79 anonim ***** válasza:
65%

"ahogy Marx György sem végezte el. Marx tanári szakot végezte el"

Még egyszer: Marx György FIZIKUS. Matematika-kémia-fizika szakos TANÁRKÉNT KEZDTE a tanulmányait (Pázmány Péter Tudományegyetemen), majd a kémia szakot lecserélte CSILLAGÁSZATRA, majd FIZIKUSKÉNT végzett (Eötvös Loránd Tudományegyetemen), FIZIKUSKÉNT dolgozott. Lásd az előbb citált cikkeket.


PhD doktoriját is fizikusként, fizikai témában végezte el:

"George was born György Marx in Budapest on 25 May 1927. He received his first degree in physics, mathematics, and astronomy at Eötvös Loránd University Budapest in 1950. However, showing early signs of brilliance, he had prepared his PhD thesis before taking the first degree, and was awarded the PhD by the same university later that same year. His thesis, “Nonstatic Gravitational Fields,” was guided by Károly Novobátzky. Six years later, he obtained the habilitation in relativistic dynamics from the Hungarian Academy of Sciences."

Forrás: [link]


Egyetemi fizikatanár is volt (az elméleti fizika illetve az atomfizika tanszéken) meg kutató is, publikált is fizikai témában több neves lapban:

[link]


Egely György hivatalosan GÉPÉSZMÉRNÖK (Idézem biográfiáját: "1974-ben diplomáztam a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karának erőgépész szakán"), egyesek szerint "FELTALÁLÓ", "MESTER"; szigorúbb vélemények szerint... ...no azt inkább nem írnám le.

NEM FIZIKUS, mert nem fizika szakon végzett, nem fizikusként (hanem hőerőgépészként) doktorált, nem oktatott fizikát egyetemen. A KFKI-ban nem csak fizikusok dolgoznak


Van néhány áltudományos hülyesége, amit fizikaként próbál beállítani - de nem az.

[link]


"Amit az előbb linkeltél az pedig "Sajnos nincs megjeleníthető "

Typical PEBKAC: ne a linket jelöld ki és másold be a böngészőbe - a gyakorikérdések rendszere ugyanis lerövidíti azt - hanem a #10-es hozzászólásomban szereplő linkre kattints rá. Működik, bejön, elérhető.


Hozzáteszem: a blogcikket egy olyan "automatizálással foglalkozó vezérléstechnikai mérnök" írja, aki személyesen ismeri/ismerte Egely Györgyöt.


"Nyugdíjból nem élhet."

67 éves, tehát elérte a nyugdíjkorhatárt. Dolgozott a KFKI-nál, a Kft-je - ha bejelentette - fizetett utána nyugdíjjárulékot - szóval minimális nyugdíjat kellene kapnia.


"a nyugdíjig miből élt?"

Az áltudományos lőzungjaiból (könyvek, előadások, "találmányok", TV-fellépések).

2017. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer, még a 90-es években voltam egy előadásán a Kandó-n. Mármint nem mint oktató adott elő, bérelte a termet :) Engem a haverjaim vittek el, hogy (mint fizikatanár) ítéljem meg, mennyire érdemes pénz tenni a dologba. Ugyanis lehetett egy svájci cég részvényeit vagy valami értékpapírjait venni, cserébe 1-2 év múlva adnak egy vákuumenergia-kicsatoló örökmozgót. Nem volt olcsó, és ma már tudjuk, hogy nem kaptak semmit, akik vettek. Ebből lehetett neki jutaléka, de az is lehet, hogy ő szervezte az egészet. Bár nem hiszem, nekem személyiségzavaros szerencsétlennek tűnt, akit csak felhasználnak (bár nyilván kapott valami jutalékot, de neki a fő jutalom az volt, hogy fontosnak érezhette magát).
2017. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
35%

Az ő tudományos munkássága egy nagy nulla.

Ő nem tudományból él (élt) hanem a sok hülyéből.

És mivel azokból van bőven, nem is élt belőle rosszul.

De mindig vannak olyanok akik szerint ő egy meg nem értett zseni. Persze ezek az emberek laikusok.

Egely megteremtette a tudományos hókuszpókusz műfajt, amit én még áltudománynak sem neveznék.

Amit művelt az tulajdonképpen a csalás mezsgyéjén való egyensúlyozás. A jogászok nem műveltek a tudományokban talán ezért nem ítélték el soha.

2017. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
80%

"Egely megteremtette a tudományos hókuszpókusz műfajt, amit én még áltudománynak sem neveznék. "


miért nem neveznél annak?

2017. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
20%

Az áltudományok eredményeit általában nehéz cáfolni bár alátámasztani sem lehetséges.

Egely trükkjei egy hozzáértő számára könnyen átlátható és cáfolható.

2017. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
60%

Hogy árnyaljam némileg a képet, valamikor 2004 körül emlegette Egely az energiafelhasználás csökkentésének egyik módszereként a közvilágításnál a feszültségcsökkentést.

Százszámra érkeztek a kommentek, hogy ez egy bődületes marhaság.

Miközben akkor már egy tucat településen működtek ilyen rendszerek. :D

2017. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
13%
Az első pontosan megmondta, nincs itt semmi látnivaló.
2018. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!