Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi kárt okoz az erdőben a...

Mennyi kárt okoz az erdőben a túlszaporodott nagyvadállomány?

Figyelt kérdés

Ha túl sok van belőlük-már pedig van- akkor milyen formában mutatkozik meg a mi erdeink állapotában?


Ugye ott van a Yellowstone-i eset,hogy amikor a túlszaporodott nagyvadállomány kezelésére,a ökológia helyreállítására visszatelepítették a farkasokat akkor az erdők egy idő után jobb állapotba kerültek.


A Fishing and Huntig Tv csatornán az egyik műsorban azt mondták ha jól emlékszem, hogy hazánkban nagyobb a vadsűrűség mint a legtöbb Eu-s országban.


Eleve nem értem miért nem hagyták ekkorára nőni a vadpopulációt. Egyre több kért okoznak és a városokban sem véletlenül téved be egyre több.



2017. dec. 5. 10:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Maradjunk a patásoknál.


Ha kertről van szó és kár van akkora tudtommal ki kell hívni a vadkár becslőt. Már a kiszállás sem olcsó ! Aztán kiderül,hogy a kár (lényegesen) kisebb, mint amit a becslőnek kell fizetni.

És innen már anyagilag nem éri meg.

Arról nem is beszélve,hogy a vadásztársaságok igyekeznek nem fizetni,téríteni.

2017. dec. 7. 10:13
 12/18 EagleHUN ***** válasza:
0%
Nem véletlenül írtam hogy "elvileg", meg hogy "nem biztos".
2017. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

"Ahogy a róka is, meg a menyét meg a görény is."

Csak a pontosság kedvéért; én megnézném azt a pockokra, egerekre specializálódott 20 dekás menyétet, amelyik elhordja a baromfit.

2017. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

akkor az csak "kiszívja a vérét"


A lényeg, hogy mindenkinek határozott elképzelése van, hogy mi ette meg a baromfijait.


Én pl láttam a homokos talajon a róka friss nyomát. Bár tőlem kutya vagy sakál is lehetett volna, de sakált még nem láttam/hallottam, a kutya meg ritkán visz el 6 db 1 kilós baromfit.

A második szomszéd meg határozottan állítja, hogy tőle menyét vagy görény vitte el pár hónap különbséggel.

Bármi "nyomozás" nélkül.



És hogy ne csak offoljak: inkább csülkös vad a helyes megnevezés nem patás.


Vadkár-bejelentéssel kisebb területen gazdálkodó magánszemélyek nem is szoktak foglalkozni, de akinek hektárszám eszik le a kukoricáját, az egyértelmű, hogy bejelenti.

2017. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ja a kérdésben erdő van.

ugyanúgy működik, mint kukoricával...

kis terület kis kár nem foglalkoznak, nagy kár nagy területen ott már igen.

2017. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
62%

Nem. Nem lett szándékosan ekkorára hagyva a vadpopuláció. De hála a sötétzöld lobbinak nem lehet annyi vadat elejteni, hogy egyensúlyozza a szaporulatot, mert hála a korszerű mezőgazdaságnak a vadnak rengeteg étel van. És mint sok ember tanulta biológiából (kivéve a sötétzöldek) a vad a rendelkezésre álló táplálék függvényében szaporodik.

De kérdésre válaszolva az erdőben a legtöbb kár téli időszakban és az olyan fiatalosokban keletkezik amelyek csúcsrügye még nem nőtt ki a vad szájának magasságából.

2017. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16.Köszönöm.


Én is azt mondom,hogy hiába vesztette el a természetes élőhelyének java részét lehet,hogy így jobb dolguk van.

Nincs ellensége és tápláléka is több akad.

Akkor miért nem lőnek ki többet?

2017. dec. 8. 13:21
 18/18 anonim válasza:

Kedves kérdező én vagyok a 16-os.

Kérdésedre válaszolva az olyan emberek miatt mint a lepontozóim.

2017. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!