Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csinál/dolgozik egy...

Mit csinál/dolgozik egy matematikus?

Figyelt kérdés
Először is senkit nem akarok megbántani, nem provokáció a kérdés. Én hülye vagyok a matekhoz, de nem tudom elképzelni, hogy abban mit lehet alkotni, vagy fejleszteni akár egy élet munkájával. Számol, képletekbe helyettesít be. Oké, és még? Érthető válaszokat kérnék, köszönöm!

2017. dec. 6. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az (elméleti) matematikus tételeket, sejtéseket és matematikai objektumokat készít. Lásd Erdős Pál definícióját: A matematikus egy olyan gép, ami kávéból tételeket csinál.


Az alkalmazott matematikus alkalmazza a matematikát, illetve az elméleti matematikushoz hasonlóan matematikát is csinál, de inkább alkalmazott matematikát.


A programozó matematikus programokat és hozzá dokumentációt ír. Esetleg a programozás elméletével is foglalkozik.

2017. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kis megjegyzést tennék:

" képletekbe helyettesít be"


A mérnökök, akik képletekbe helyettesítenek be. Az elméleti fizikusok fedezik fel ezeket a "képleteket", amihez a matematikát alkalmazzák igen magas szinten. Ehhez viszont ezt a matematikát is részben ki kellett találni részben pedig fel kellett fedezni. Ezt csinálják az elméleti matematikusok. Az, hogy mi most itt egy fórumon tudok erről beszélni rengeteg ember munkája, sok-sok fizikus, matematikus, informatikus és mérnök munkája. Tudom, hogy sokszor úgy nézz ki semmi értelme annak az elméleti munkának, amelyet a kutatók végeznek, de igenis van értelme és haszna, csak nem ma. Ma abból profitálunk, amit évtizedekkel ezelőtt kutattak és próbáltak létrehozni. Majd a jövőben fogunk (nem feltétlen Mi, hanem a következő generációk) abból profitálni, amin ma dolgozunk. Ezt sok ember nem képes megérteni és folyamatosan támadják a kutatókat.

2017. dec. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dq ***** válasza:
64%

Azt nem tudom mit csinálnak, de hogy annak mi az eredménye, azt kiteszik a netre:


[link]


Legalábbis az állami szférában, elméleti matematikát művelők.

2017. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dq ***** válasza:
64%
2017. dec. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Kihagytam az aktuáriust, aki biztosítási matematikus, és azt számolja, hogy mennyibe kerüljön egy biztosítás, akár életbiztosítás, akár nyugdíjbiztosítás, akár munkanélküliség elleni biztosítás, akár egészségbiztosítás, akár otthonunk biztosítása, akár a Mikulás kéményünkben való elakadása elleni biztosítás. Régen az alkalmazott matematikus szakon képezték őket, most már önálló szak.


Van olyan is, hogy matematikai elemző, itt ismeretterjesztésre képeznek embereket, ehhez mérten adnak egy kevés pluszt az érettségi tudáshoz. Kevesebbet, mint tanár szakon.

2017. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Most ha csak a saját területemről írok (informatika), akkor azt kell mondani, hogy ez nem régi terület, és ennek a matematikája is nagyrészt 20-21. századi. Azaz, ahogy fejlődik egy tudományterület (főleg, ha új), a hátterét adó matematikát is úgy kell megalkotni.
2017. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!