Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Energiaváltozás/képsődéshő...

Energiaváltozás/képsődéshő feladatban tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Köszönöm előre is a segítséget a kiszámításhoz!

Standard állapotú, 1,3 m3 térfogatú bután gázt tökéletesen elégetünk, majd az eredeti állapotot visszaállítjuk (p,T), a víz kondenzálódik. Mekkora az energiaváltozás (kJ-ban megadva)? (a képződéshők: CO2(g): -394 kJ/mol, H2O(l): -286 kJ/mol, bután: -114 kJ/mol)


2017. dec. 10. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szívesen megírjuk a házi feladatod.
2017. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol vannak most a megmondó emberek, a piros kezet nyomogatók lefelé?


Föl kell írni a folyamatot:


C4H10(g) + O2 --> 4 CO2(g) + 5 H2O(l)


Hess tétele alapján a termékek képződéshőjéből ki kell vonni a kiindulási anyag képződéshőjét természetesen mólszámokkal korrigáva és - megállapodás szerint az elemek képződéshője nulla, ezért - az oxigén képződéshőjét nem kell figyelembe venni:


deltaH = 4*-394 + 5*-286 - 1*(-114) = -2892 kJ

hőváltozás van 1 mol butánra nézve.

Standard állapotban a gázok moláris térfogata (ez azt jelenti, hogy anyagi minőségtől függetlenül minden gáz 1 molja ekkora térfogatot tölt ki) 24,5 dm3/mol.


A bután anyagmennyisége (a térfogat kiesik és a mol fölülre kerül):


1,3 / 24,5 = 0,053 mol


A reakció hőjével ezt megszorozva adódik az entalpia változás:


0,053 mol * -2892 kJ/mol = -153 kJ


Megjegyzés #1: itt valójában entalpia változás történik, mivel a légköri nyomás állandó, ezt majd megérted, amikor továbbtanulsz és megismerkedsz a fizikai-kémiával.


Megjegyzés #2: dühítenek a kis b...zi nyomogatók, csak tegnap 10 %-ot húztak le rőlam a helyes válaszomra, tudom hogy ez nem tudományos fórum, de kellene valami kontroll ide, hogy a csőcselék ne itt élje ki magát. Én - kutató vegyészként - szívesen jelentkeznék tudományos moderátornak a kémiai területre.

2017. dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam már itt moderátornak jelentkezni, de nem kell nekik.
2017. dec. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*1300 dm3 / 24,5 dm3/mol = 53,06 mol


deltaH = 53,06 mol * -2892 kJ/mol = -153449,5 kJ az entalpia változás, elnéztem bocs, mert a kis b...zi föladat kitalálója megszivatott.

2017. dec. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!