Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Itt milyen természeti törvény...

Itt milyen természeti törvény miatt nem esett el az űrhajós?

Figyelt kérdés

A pár másodperces felvétel, ami eddig elkerülte a kutatók figyelmét, most megdöntheti a Holdra szállás valódiságát…?


A páratlan felvételen az Apollo 17 egyik asztronautája a Holdon készült filmfelvételen dacol a fizika törvényeivel és a gravitációval. Ahelyett, hogy elesne, amikor mindkét lába megroggyan és hátrafelé kezd dőlni, csodás módon ismét kiegyenesedik, mintha egy láthatatlan kötél megtartaná. Még kettőt rugózik is rajta, mielőtt ismét talpra állna. Bár a holdon a 82 kilós szkafander súlya csak 14 kg, nincs ember, aki egy ilyen pózból, ilyen súlyponti elosztással, ilyen mozdulattal vissza tudna állni függőleges helyzetbe. –



https://www.youtube.com/watch?v=vFSDkeNmGp0&feature=youtu.be


2017. dec. 11. 11:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

"nincs ember, aki egy ilyen pózból, ilyen súlyponti elosztással, ilyen mozdulattal vissza tudna állni függőleges helyzetbe."


De van. A videón szereplő úriember. Akinek be vannak hajlítva a térde. Még vissza tudta magát hozni egyenesbe. Ennyi.

2017. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Tehát az az érv amellett hogy a Földön készült hogy nem esett el?? 😂😂😂

Ha a Földön készült volna a felvétel pont hogy elesett volna, mivel sokkal nagyobb a gravitáció.

Annyi a titok hogy a Holdon kis gravitáció mellett megtartotta magát, azaz pont az alacsony gravitációt bizonyítja a felvétel.

2017. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy meg mi ebben a "csodás"?

Nem 45fokos szögből húzza vissza magát, nincs semmi lehetetlen abban hogy alacsony grav. mellett visszajön egyenesbe.

2017. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Mojjo ***** válasza:
91%
Hát igen, ha valamit is mutat ez a felvétel, akkor azt, hogy nem a Földön készült. Gratulálok. (Bár gondolom azt hiszed, hogy a stúdióban köteleken rangatták a színészeket, ami azért volt jó mert... mert... ja, megvan, semmiért :D )
2017. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Mojjo ***** válasza:
90%
Amúgy igen érdekes mozgáskultúrád lehet, ha számodra lehetetlennek tűnik, hogy valaki 14 kilós teherrel innen visszahozza magát. Felmentésed volt tornából?
2017. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Tislerics Máté ***** válasza:
94%
2017. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Shai-Hulud ***** válasza:
94%
Azt hiszem, ezt hívják öngólnak, nem? :-D
2017. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
97%

Én hasonló határon erőlködve billegést produkáltam egyszer túra-hátizsákkal és ott én is megúsztam két iszonyat ronda rogyasztott tolató balettlépéssel. És én ugyebár nem 1/6 G-ben.

Gondolom ez levideózva bizonyíték lenne arra, hogy hátizsákos túra sem létezik.

:)

2017. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Aki lepontoz, annak üzenem:

"Eeegen, a zegész Hódra szállás összeesküvésvót, 'mer a zufók miatt."


(gondolom ezt a választ vártad)

2017. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a dolog ott kezdődik, hogy a kamera nem vízszintes. (ha megnézed a többi holdas felvételt, akkor a legtöbbnél nyilvánvaló, hogy nem foglalkoznak azzal, hogy a kamera vízszintes legyen, akkor miért pont itt lenne az?)

szerintem a kamera jobbra dől, így a függőleges a kép szempontjából balra, fölfelé mutat. ha így picit megdöntöd jobbra a képet, hogy a függőleges valóban függőleges legyen, akkor már egyből nincs is semmi érdekes a képen.

2017. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!