Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha két koherens hullám ellenté...

Ha két koherens hullám ellentéstes fázisban találkozik, teljes kioltás (destruktív interferencia) jön létre. Viszont ha két koherens elektromágneses hullám teljesen kioltja egymást, hova tűnik az energiájuk?

Figyelt kérdés

#fizika #energiamegmaradás #interferencia #koherens hullámok #teljes kioltás
2017. dec. 12. 17:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Huh, találtam egy angol nyelvű oldalt magyarázattal. :)

Akit érdekel a válasz, itt a link:

[link]

2017. dec. 12. 18:39
 2/7 A kérdező kommentje:
2017. dec. 12. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Valamikor sokat beszélgettem Vajda János nyugdíjas radarmérnökkel aki "Az energiatétel sérülése hullámterekben" című összefoglalót is írta:

[link]

Azt mondta hogy a jelenlegi ismereteink szerint és az ő kísérletei szerint is semmivé válik. Tudom, no de hát az energiatétel... Egy rakás további példáról beszéltünk ami kivétel az energiatétel alól. Egyszer talán belefoglaltatik a fizika könyvekbe is, de még van eladnivaló olaj.

2017. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dq ***** válasza:

Hogyan tudja két koherens elektromágneses hullám teljesen kioltani egymást?

(Amúgy gondolom hővé tűnik, hova máshova tenné)

2017. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az energia nem tűnik el, ebben az esetben hővé sem alakul. ;-)

Föntebb írtam linkeket, ahol szépen elmagyarázzák.

2018. jan. 27. 20:22
 6/7 dq ***** válasza:

Azok, de inkább ez: [link] alapján írtam ezt a válaszomat.


Melyiket találtad hasznosnak azok közül, amiket linkeltél?

2018. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]

Az itt leírt azért tetszett a legjobban, mert viszonylag rövid, vannak képek és nincs benne túl sok angol szaknyelv.

2018. ápr. 24. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!