Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a vetésforgó...

Mi a különbség a vetésforgó és a vetésváltás között?

Figyelt kérdés

Már utánanéztem, de még mindig nem világos.

Vetésforgó: időben és térben változtatjuk a növényeket.

Vetésváltás: időben változtatjuk a növényeket.

Hogy lehet csak időben változtatni a növényeket? Azoknak valahol kell is lenniük, tehát akkor térben is változtatjuk, nem? Egy időben ugyanazon a helyen nem lehet két növény (szóval szükség van a térbeli változtatásra is), tehát nem értem ezt a meghatározást a vetésváltásnál, hogy "csak időben változtatjuk a növényeket".



2017. dec. 15. 11:43
 1/3 anonim válasza:

Nagyon leegyszerűsítve a vetésforgó az amikor egy adott területet felosztunk 3-4 részre és minden részen más növényt (kukorica, búza, krumpli) termesztünk egy területet pedig legelőnek (ugarnak) meghagyunk. Minden évben ugyanezeket a növényeket termesztjük csak más részeken.

Pl.

1. év 1.rész: kukorica 2.rész: búza 3.rész: ugar

2. év 1.rész: ugar 2. rész: kukorica 3.rész: búza

3. év 1.rész: búza 2.rész: ugar 3.rész: kukorica

4. év ismétlés 1. évtől


Vetésváltás amikor egy területen egyvalamit termesztünk. Következő évben pedig valami mást. De lehet kétévente vagy háromévente is váltani.

Pl. egyéves váltás

1. év kukorica

2. év búza

3. év kukorica

4. év búza

2017. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon zanzásítva a vetésforgó a tenyészidőt veszi alapul, a vetésváltás pedig az éves ciklust.
2017. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm.
2017. dec. 17. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!