Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika szorgalmit kaptam és...

Fizika szorgalmit kaptam és nem tudom hogyan kell kiszámolni . Hogyan kell? nekem a képlet is elég .

Figyelt kérdés
Egy terheléssel együtt 250 kilogram tömegű kocsi 12 m/s sebességgel halad a kocsiból előre kidobtunk egy 40 kilogram tömegű testet 8 m/s sebességgel .mennyi lesz a kocsi sebessége ?mi a helyzet akkor ha ugyanezzel a sebesség a hátrafelé dobjuk ?mekkora sebességgel merre kell dobni a ládát ha azt szeretnénk hogy a kocsi megálljon?

2017. dec. 17. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A képlet a lendületmegmaradás:

M*V = (M – m)*V' + m*(V + v),

ahol M = 250 kg az össztömeg, m = 40 kg a kidobott tömeg, V a kocsi sebessége kezdetben v a kidobott valaminek a sebessége, V' pedig a kocsi sebessége a kihajítás után.


Az első két kérdésnél ugye csak a kis v előjele változik, és V'-re kell megoldani az egyenletet. A harmadiknál pedig kis v-re kell megoldani, ha tudjuk, hogy V' = 0. (Az előjelből az is kiderül, merre kell dobni.)

2017. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"nekem a képlet is elég"

Nem voltál túl szorgalmas, ha ez szorgalmi feladat.

2017. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!