Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete lyuk az egy gömb...

A fekete lyuk az egy gömb alakú dolog vagy valójában egy lyuk?

Figyelt kérdés
Sok tudományos rovat, dokumentum film szól ezekről a fekete lyukakról, de mind néha teljesen ellentétes információkat közöl arról, hogy ez most egy gömb alakú dolog vagy egy lyuk
2017. dec. 20. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Egyik sem.

Ahogy az árnyék a falon sem valami, hanem valaminek a hiánya.

2017. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt a fekete lyuk lehet egy szingularitás, ami (általában és valószínűleg) pontszerű, és lehet a körülötte értelmezett eseményhorizont, ami egy képzeletbeli gömbfelület. (A Kerr-féle fekete lyuk egy másik történet.)


Lyuknak csak azért hívják, mert ha ránézünk, akkor semmit nem látunk. Ez csak egy szóhasználat, hasonlat.

2017. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
60%

Hát, éppenséggel az eseményhorizont egy megadható átmérőjű gömb.

A "lyuk" név eredete nem sok kapcsolatban van a háromdimenziós formával.

Egy lyuk, amiben a fény, anyag, minden elnyelődik.

Egy lyuk, ami a téridő szövetén "besüpped" végtelen mértékben.

Fekete lyuk meg mert olyan, mint az elméleti abszolút fekete test, nulla fényvisszaverés.

2017. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Néztem egy műsort a párhuzamos univerzumok lehetséges kialakulásáról... Ott azt feltételezték, hogy: ha a fekete lyuk, ami befelé gyűjti az univerzum energiáját, de ezen az oldalon nem adja vissza, de: amennyiben a fekete lyuk egy csővezetékhez hasonlít, és a másik végén robban ki a rengeteg begyűjtött energia, akkor abból a BUM!-ból könnyen kialakulhat egy másik másik univerzum...

Ez esetben arra is van magyarázat, hova tűnik, mi lesz azzal a rengeteg energiával, amiket a fekete lyukak elnyelnek, ill. a nagy BUM!-ra is magyarázatot ad, honnét ered az a rengeteg energia, ami egy univerzum kialakulásához szükséges.

2017. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Gömb alakú.


"Ahogy az árnyék a falon sem valami, hanem valaminek a hiánya."


De a fekete lyuk az nem árnyék a falon, hanem egy nagy tömegű égitest.


"Néztem egy műsort a párhuzamos univerzumok lehetséges kialakulásáról... Ott azt feltételezték, hogy: ha a fekete lyuk, ami befelé gyűjti az univerzum energiáját, de ezen az oldalon nem adja vissza, de: amennyiben a fekete lyuk egy csővezetékhez hasonlít, és a másik végén robban ki a rengeteg begyűjtött energia, akkor abból a BUM!-ból könnyen kialakulhat egy másik másik univerzum... "


Tudtommal a fekete lyukak által elnyelt anyag az növeli a tömegüket, illetve Hawking-sugárzás formájában kisugárzódik. Nincs olyan energia, amivel ne tudnánk elszámolni. Ha a fekete lyuk valamilyen "kapu" lenne, azt észrevennénk. Beesne az anyag, és aztán egyszer csak nem lenne benne. Feltűnne elég gyorsan.


Persze mindent ki lehet találni. Pl. ez az új Univerzum pontszerű, és más dimenziók keletkeznek, amikben meg nagy a kiterjedése. Szóval a kreativitás az határtalan, de ez inkább a kocsmába való téma, nem a tudományos közéletbe.

2017. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Nem értem a lepontozást. Leírtam, hogy milyen műsort láttam, amellyel kapcsolatban felvetődött, hogy a fekete lyuk elméletileg egy cső formájú alagút is lehet.

A gömb alakzat egyelőre ugyanúgy csak feltételezés, mint a cső alakzat! Akkor azokat a válaszokat is lehet 0-ra pontozni!

2017. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
49%

"A gömb alakzat egyelőre ugyanúgy csak feltételezés, mint a cső alakzat!"

Nos, én nem nevezném feltételezésnek azt az elméletet, amit eddig minden tudományos megfigyelésünk alátámaszt.

A "cső" csupán egy teória, az eltűnő energia meg cáfolt.


Azt tényleg nincs alap lepontozni, hogy láttál egy műsort, de azt, hogy ennek a téma szempontjából mi a tudományos alappal rendelkezőértéke, azt lehet.

A nullára lövés tényleg túlzás, de nézd csak meg, a többi válasz pontszámát is több troll, mint objektív bíráló befolyásolja.

2017. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. dec. 22. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!