Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik olyankor, mikor...

Mi történik olyankor, mikor az ember "mellé" csap be a villám a vízbe?

Figyelt kérdés
A tegnapi villámos kolléga kérdéséről jut eszembe. Sokan tapasztalnak olyat életükben legalább egyszer, hogy viharban történő balatoni fürdőzéskor olyan, mintha a villám közvetlenül mellettük csapna a vízbe. Nekem többször is volt ilyen, egyszer volt mellettem valaki, aki szintén úgy látta, hogy kb. 30 cm-rel mellettem csapott be a villám. Így tehát az optikai illúzió valószínűtlen. Node egy ekkora töltés úgy haladna át a viszonylag rosszul vezető vízen, hogy nem végez munkát, nem forralja fel, a töltésmennyiség nem tölt fel engem is, nem öl meg, nem is érzek semmit, nem hallatszik semmi, tényleg olyan az egész, mintha csak egy optikai jelenség lenne - mi történik ilyenkor?

2016. ápr. 16. 14:26
 1/4 A kérdező kommentje:
A kérdéshez tartozó sokkal általánosabb kérdés, hogy mi történik egy természetes állóvízben, ha a villám belecsap? Mennyi munkát végez, mekkora térfogatra terjed ki a hatása, stb?
2016. ápr. 16. 14:28
 2/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

Tőlem 30 méterre csapott be egy villám egy villanyoszlopba.

A betonvasak elpárologtak, a beton mintegy fél méter hosszan szétrobbant.

Nagyon nygyot szólt.

Pokolian nagyot.

Aztán semmi különösebb nem volt, a környező házakban (egy-két ház) minden készülék, tv, számítógép kampec. a második szomszéd voltam, minden készüléket a vihar előtt kihúztam, minden túlélt, nem ment tönkre semmi.

A harmadik szomszéd (kb 50 méter) már kár nélküli volt, ott a készülékek, amik be voltak dugva, sem mentek tönkre.

2016. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:
100%

Ha nyakig ülsz a vízben és melléd 30 cm-re csap a villám a vízbe, akkor néhány dolog szerintem egészen biztos:


- A vízen áthaladó áram végez munkát

- Érzel valamit. (ha túléled mesélhetsz is róla)

- Hallatszik

2016. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar villámvédelem atyamestere szerint a villámcsapástól akár 100-200 m távolságban is elég a hatás ahhoz, hogy az ember megbénuljon, s míg szárazföldön túlélné, a vízbe belefullad.
2016. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!