Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy merülőforralót egy...

Ha egy merülőforralót egy hideg vízzel teli tartály tetejébe helyezünk, felmelegszik az alul lévő víz is?

Figyelt kérdés
Adott a feladat, fel kell melegítenem egy tartály vizet, de sajnos csak a víz tetejébe tudom helyezni a merülőforralót. Felmelegedhet-e az alján a víz, vagy csak a merülőforraló környékén lesz nagyon forró a víz, míg az alján hideg marad, esetleg kicsit meglangyosodik?

2017. dec. 26. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen mely az az edeny es mekkora a merulo?

De, mivel ez egy feladat amit meg kell oldani, igy elkezded kavargatni a vizet.. :D

2017. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2000W-os merülő, kb 30 liternyi víz és kb fél méter mély az edény.


Kavarni sajnos nem tudom, mert nagyon kicsi a nyílás ahol a merülőt tudom betenni.

2017. dec. 26. 11:42
 3/4 Szirty ***** válasza:
Kavarhatod szivattyúval is. Beleengedsz két vékony réz csövet a fűtőbetét mellett, a szivattyú pedig a tartályon kívül lesz....
2017. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felmelegszik, csak lassabban. A keverésre két módszer van. A tartályt megmozgatod, hogy keveredjen a víz, vagy beledugsz egy alkalmas kanalat, lapátkát (esetleg magad faragod), ha nem férnek el egymás mellett, kihúzod a melegítőt, megkevered a vizet és folytatod a melegítést.
2017. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!