Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ez nem durva?

Szerintetek ez nem durva?

Figyelt kérdés
Osztálytársam mesélte,hogy annak idején az akkori hittantanárnőjük ezt mondta:"ha az ember a majmoktól származik,akkor miért nem alakulnak át a mai majmok emberré?". Most komolyan?! Egy tanárnő azt hittem venné legalább a fáradtságot,hogy kicsit utánanéz az evolúcióbiológiának,de nem ilyen zagyvaságokkal,"érvekkel" tömi a gyerekek fejét. Mit gondoltok erről? Válaszokat előre is köszönöm! 14/F

2017. dec. 28. 11:36
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%
Az a tanár aki ezt mondta valószinűleg majomból alakult ki, szóval ne várj tőle nagy dolgokat, de legalább meg is van a bizonyiték, hogy manapság is létezik ez az átalakulás...
2017. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Mojjo ***** válasza:
94%

Azt gondoljuk, hogy aki valaha leállt már vallási fanatikusokkal vitázni, meg olvasott tőlük bármit is, az már ezerszer hallotta ezt az érvet. Meg még jópár hasonlóan fárasztót.


Amúgy ha Isten az embert porból teremtette, miért van még mindig por? :D

2017. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
De én mint a tudományt kedvelő ember,nem vagyok ennyire fanatikus. Ha nekem bizonyítják a teremtést,Isten létét akkor elfogadom.
2017. dec. 28. 11:54
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
*fáradságot
2017. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 Bubuka508 ***** válasza:
84%
Először is: az ember nem a majomtól származik, ez ugyanolyan hülyeség, mint az egész teremtésmítosz. Valójában a majmoknak és az embernek közös ősük volt és egyik ág erre, másik arra fejlődött. Leegyszerűsítve ennyi az egész, nem tudom, egyesek számára ez miért felfoghatatlan. A másik: az evolúció tudvalevőleg elég hosszadalmas folyamat, régebben tart, mint amióta az ember létezik. Még azt sem tudni, hogy x millió év múlva a majmokból mi lesz, honnét tudja a tanárnő, amikor sokkal okosabb emberek sem tudják, hogy a majmok mivé fognak alakulni?
2017. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
83%

Igazából szerintem nem az a baj, hogy az emberek különböző dolgokban hisznek.


A baj ott van, ha valaki annyira ragaszkodik a saját hitéhez, hogy azt számára semmi nem tudja megkérdőjelezni és mindent ami attól eltér automatikusan hülyeségnek címzi. Ergo fél percre nem gondolkodik el azon, hogy "mi van ha a másiknak legalább részben igaza van". Na a tanárod valsz ez a kategória.

2017. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
18%

Ne kamuzzál már, a törtenelmi egyházak elismerik az evolúciót, ezt egy teológiát végzett embernek pontosan tudnia kell.


Ha provokálni akarsz, hihetőt találj ki.

2017. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Pont ez az utolsó,ezzel én is tisztában vagyok pont ezért nem értem miért kell a gyerekek fejét tömni a hülyeséggel.Nem bírom elhinni,hogy szándékosan utána se néznek vmi-nek ami ellenkezik az ő általuk leírt meglehetősen primitív teremtéstörténettel,csak azért,hogy azt tudja hangoztatni,hogy lehetetlen az az elképzelés miszerint az ember a majomtól származik.
2017. dec. 28. 12:21
 9/44 A kérdező kommentje:
Hopp az nem az utolsónak ment hanem a 4.-nek.
2017. dec. 28. 12:22
 10/44 A kérdező kommentje:
*5.-nek
2017. dec. 28. 12:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!