Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak gondoljatok bele. Nem...

Csak gondoljatok bele. Nem hihetetlenül durva hogy az űr végtelen? De most komolyan nincs eleje se vége semmi biztos pont. Vélemény valakinek?

Figyelt kérdés

#űr #durva #bolygó. végtelen
2015. ápr. 24. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En 10 evesen folyton ezen filoztam. :D Nagyon idegesitett, nem birtam elkezelni.
2015. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
28%
Csak az emberi hülyeség a "határtalan", nem a világegyetem...
2015. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
nem végtelen, hanem csak a három dimenzióban az.
2015. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, hogy végtelen-e, vagy sem.
2015. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vree ***** válasza:

Pár év és elmúlik az érzés :) Kis matek és fizika és annyi végtelent mutatnak neked, hogy az utca túloldalára se mennél át, hogy megtekinthess egy újabbat.


Ha gondolod, elmesélem a Hilbert-hitel történetét. Nem kimondottan lényegbe vágó, csak jó sztori. Amúgy te is el tudod olvasni.

[link]

2015. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

"nincs eleje se vége semmi biztos pont"

Ezt úgy szoktuk mondani, hogy határtalan. Nincs határa, nincs széle, mint a Föld felszínének.

Hogy végtelen-e a világűr, azt nem tudjuk, de a legtöbb kutató ma arra fogadna, hogy nem végtelen.

2015. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is hihetetlen. Az ember mindig úgy érzi hogy egy gigantikus dobozban van. A szívük mélyén így van mert az ember számára ez szinte elképzelhetetlen. Ha elképzeled a végtelen űrt akkor is ott érzed a végét. A józan ész néha mást súg, szerintem is hihetetlen, de be kell valljam tetszik a dolog. Mert valószínű hogy még a végtelenen is túl van valami. Talán egy párhuzamos valóságban.
2015. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem végtelen. Ha az lenne, akkor, akár egy végtelen erdőben, mindenfelé csillagokat látnál az égbolton (Olber-paradoxon). Hogy valóban van-e "fala" (ezt is inkább úgy kéne elképzelni, hogy egy idő után másik ponton bukkansz fel), vagy pedig tetszőleges távolságba tágulhat, arról folynak a kutatások. Egyes tudósok szerint focilabda alakú (tényleg). A legdurvább szerintem inkább az, hogy van benne egy fix pont, ami az ősrobbanás óta ugyanott van. (Breuwer-tétel.) Fogalmunk sincs merre. Ezen sokkal többet csodálkozom, és minél inkább gondokodom rajta, annál kevésbé értem.
2015. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Csak az űrben szétszóródott anyagnak van határa, magának az űrnek nem. Ne bonyolítsd meg. Nem bizonyított a világűr végessége. Jóval valószínűbb hogy végtelen.
2015. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az anyag után következik az üresség. A semmit nem lehet mérni, bizonyítsd be nekem hogy van határa. Nem rég egy kérdés alatt erről vitáztunk és arra jutottunk hogy bár nehéz felfogni, de nincs vége. Hatalmas vákuum és kész. Nincsenek határai, azok az ősrobbanás után hamarosan eltűntek. Az ősrobbanás pillanatában még volt egy táguló határ, amin belül foglalt helyet a tér és idő, de mára már ilyen nincs. A fénynél milliárdszor milliárdszor gyorsabban tágult ez a határ, ha ilyen van is valahol, azt mi már sosem tudjuk meg. Mellesleg az a gigantikus energia ami a határokat alkotta szertefoszlott és anyaggá vált. Engem inkább ez izgat. Mi képes olyan mennyiségű energiát létrehozni ami bőven elég ahhoz hogy az univerzumot feltöltse anyaggal?! Mi képes olyan energiát létrehozni ami világokat pusztít és alkot? Egy világegyetemnyi anyagot hoz létre vagy akár töröl el kedvére, fizikai szabályokat ír! Minden fény, minden mozdulatod energiája ez.
2015. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!