Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » FONTOS! Ki vakult meg a Nap...

FONTOS! Ki vakult meg a Nap megfigyelése közben?

Figyelt kérdés

Egy feladatlapot töltök, és fontos lenne a válasz. A kérdés eredetileg: Ki vagyok? A Nap megfigyelése közben megvakultam.


Próbáltam Google-zni, de nem találtam semmit, kérlek segítsetek. Ezt előre is köszönöm.



2018. jan. 4. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Galileoról van egy ilyen alaptalan városi legenda, de a helyes válasz, hogy: senki akit ismerünk.
2018. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:

1636-ban Galilei megvakult, *valószínűleg* a Nap távcsöves megfigyelése miatt.

[link]

2018. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Petőfinek részleges, de végleges látásromlást okozott a napfogyatkozás bámulása.
2018. jan. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hominida ***** válasza:
Adalék Wadmalac válaszához: [link]
2018. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azert ha szó szerint értendő a megvakulás, mégsem lehet Petőfi.
2018. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
Galilei lesz a válasz, de ő sem vakult meg valójában teljesen.
2018. jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

A kérdés valószínűleg valóban Galileire vonatkozik. Még egy, nálunk kevésbé ismert név:

Joseph Plateau belga tudós, a mozgókép megteremtője kísérlete közben hosszasan nézett közvetlenül a Napba (bár a célja nem annak megfigyelése volt). A hagyomány és ő maga is úgy tartotta, hogy ennek következtében vakult meg később. A Wikipédia szerint valószínűleg inkább egy ettől független gyulladásos szembetegség okozta:

[link]

2018. febr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!