Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy mangó csemetém. És...

Van egy mangó csemetém. És nem tudom mi a baja. Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés

Már megvan tavasz óta eddig nem volt semmi baja,növekedett is szépen (most olyan 30cm körüli magas lehet).De most a már meglévő levelei elkezdtek elszáradni és lehullani.És ahogy kijönnek az új levelek nem nőnek meg nagyra hanem csak lepottyannak.Eddig 2 hetente jött ki rajta 3db levél most is látom,hogy elkezdtek kinőni,de az előző "csapat"levél is csak 2 cm hosszúra tudott megnőni és lepottyantak.

Mi lehet a baja?

Cseréljek alatta földet?

Vagy nem tetszik neki a hőmérséklet?

vagy a szobámba ledes lámpa van,az tenne neki rosszat?



2018. jan. 16. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keves neki a napfeny, 10-12 ora kellene neki naponta. A ledes lampa lehet, hogy nem tudja helyettesiteni a napfeny erejet.
2018. jan. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem is a napfény lesz. Az én mangóm üvegházban van, ott szépen nő. A hőmérséklet is lehet bajos, hiába van jó fény ha befagy szegény növény feneke. :D
2018. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A növényeknek adott hullámhosszt kibocsájtó fényforrás kell, ráadásul azt is veretni kell neki közelről vagy fél napig. Az, hogy van egy ledes lámpád valahol a szoba közepén ló*szrt se ér.
2018. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És tavaszig ki fogja bírni vagy szerezzek be neki egy lámpát ?
2018. jan. 17. 15:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nyáron ment tönkre, pedig sok fény érte. Arra is gondoltam, hogy azért, mert sokat locsoltam, de hát elég gyakran locsoltam. Milyen gyakran locsolod? Talán télen elég lenne nagyon kevés, én erre gondolok, vagy túl nagy hőmérsékleten sem jó neki fűtött szobában.
2020. dec. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, nem láttam, hogy 3 éves kérdés.
2020. dec. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!