Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tud elpárologni egy...

Hogy tud elpárologni egy fekete lyuk, és mi marad belőle?

Figyelt kérdés
Olvastam itt is, meg másutt is, hogy a fekete lyuk meg a szingularitás életideje sem végtelen, és hogy előbb-utóbb "elpárolognak". Na de ha anyag nem semmisülhet meg, akkor mi az ami "kipárolog" a fekete lyukból? Neutrínók, sugárkvantumok? És milyen részecskék lesznek a szingularitásból, ha egyszer elbomlott?

2018. jan. 18. 00:50
1 2
 11/14 dq ***** válasza:

> Elég vad dolog, de nem csak kiszámolták már sokan sokféleképpen, hanem ezt a kisugárzódást észlelni is képesek voltunk (mármint az emberiség legjobb műszerei és tudósai!). Hát így, ez már nem elmélet hanem igazolt dolog.


Úgy érted hogy két ellentmondásos elmélet elemeit felhasználva kijött egy szám amelyről nem tudunk semmit, semmiféle kísérleti bizonyítékunk nincs (alig 40 éves eredmény), és rajtad kívül senki nem beszél erről úgy, mintha ez egy létező dolog lenne.


> that the experimenters claimed was shown to radiate an optical analog to Hawking radiation,[27] although its status as a genuine confirmation remains in doubt.[28]


[link]

2018. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 dq ***** válasza:

Itt olvasható Dávid Gyula egy cikkje: [link] 2015-ből erről, és az ezzel kapcsolatos félreértésekről. (De lehet hogy félremagyarázásokról kéne beszélni félreértés helyett.)


A 9-13 pontok nem annyira optimisták (a Tudósok Misztikus Krixkraxokat rajzolnak, Istennel Beszélgetnek és Bölcsek Köve van a Veséjükben) mint az #1-es válaszoló.


Érdemes lehet elolvasni a teljes cikket, és az előtte és utána folyó pár oldal beszélgetést is.


(Most nem másolnám ide az egészet, bár félő hogy elvész, vagy legalábbis megváltozik a címe idővel. Szóval mentve az utókornak: [link] [link] )

2018. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 dq ***** válasza:

A kérdésre is hadd válaszoljak: EM sugárzás lép ki belőle. Egyre kisebb lesz (a horizont), és egyszer csak eltűnik.

Dolgok általában EM sugárzássá alakulnak; a szingularitásból is az lesz.


De persze ezekről senki nem tud semmit jelenleg. Senki nem látott még ilyet, és nincsenek eszközeink sem ennek a leírására.

2018. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Huh, nem gondoltam volna, hogy ekkora tudományos vita kerekedik! Mindenesetre megkaptam a választ, amit kerestem, köszönöm! Zöld kezeket adtam!
2018. jan. 18. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!