Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem hallják az idősebbek...

Miért nem hallják az idősebbek az ultrahang közeli frekvenciákat? Mitől vész el az a tartomány?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehet tudni az okát, vagy ez csak megfigyelés, és senki nem tudja miért van így.

2018. jan. 25. 18:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem kevertem össze: "A csiga alapja a magas hangokat érzékeli, míg a csúcsa a mélyeket."

mert:

Ovális ablak: alaphártya feszes – magas hangok. Csiga csúcsa: alaphártya széles, laza – mély hangok.

Amúgy meg a hanghullámok burkológörbéje meredeken lecseng miután elérték a csúcsot, vagyis nem sokkal terjednek tovább befelé, mint ahol a csúcs van.

2018. jan. 30. 20:36
 12/14 A kérdező kommentje:

[link]


3. oldal 3-as pont

2018. jan. 30. 20:40
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy konkrétan az ok ismeretes -e.

Annyit szeretnék pusztán megjegyezni, hogy nem teljes

frekvenciavesztésről, inkább egy eltolódásról van szó. Az idősebbek az alacsony frekvenciát jól meghallják kb. 5Hz-ig, mig a fiatalabbak ezt nem, ők átlagban 20Hz-ig hallanak lefelé.

2018. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A pontos okát nem tudom. De emberenként is nagyon nagy külömbségek vannak könnyen lehet hogy több dolog is befolyásolja. Pl töbször hallunk magas frekvenciás tulhangos hangot ami kárositja a fület mint alacsonyt.
2018. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!