Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kaméleonok miért változtatjá...

A kaméleonok miért változtatják színüket?

Figyelt kérdés

Több yutuberos videoban hallottam, hogy az amit az iskolában tanultunk a kaméleonról tévhit. Mindenki úgy tudja, hogy a kaméleon tudatosan változtatja a színét, hogy alkalmazkodjon a külvilághoz. Az aktuális környezet színét veszi fel, hogy rejtőzködjön a ragadozók és a zsákmányai elől. Ennek ellenére ez egy hamis tévhit. Mindenki így tudja, hisz így tanultuk az iskolában.Utána olvastam, spirituuális tudományos női netes oldalon is, tehát igaz.


Most azonban azt mondja a tudomány, hogy ez mégsem igaz. A kaméleon nem képes akarattal színt változtatni, mert ez csupán az érzelmi állapotától függ. Ha átvált félelmről boldogságra, akkor színt vált, de ezt nem tudatosan teszi. Ennyi az egész.


A kaméleonok színváltoztató képességének ismerete az utóbbi időben derült fény vagy korábban is tudták, csak egy félreértés alapult az elterjedése?



2018. jan. 31. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Én Nyugaton már ezelött kb 30 éve is azt hallottam, hogy a hangulattól függ a színük.
2018. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Még egy tudományos tévedés.
2018. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
MI a tudományos tévedés????
2018. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én meg azt olvastam egy spirituális tudományos női netes oldalon, nemcsak a kaméleonok, hanem a trollok is így váltják a színüket.

Sőt azt álmodtam, hogy a youtube-on is láttam.

(:P)

2018. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a tévedés, ha használnád a káposztalevet és fel tudnád fogni a kérdést, hogy régen teljesen ostobaságot tanítottak.
2018. febr. 1. 16:08
 6/8 anonim válasza:
A külvilághoz is akarnak illeszkedni, meg azért a hangulatuk is közrejátszik! Pl, ha boldogok vagy egy leveles faágon pihennek, ugyanúgy bezöldülnek!
2018. febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tévedés. Ez a tévhit. A külvilághoz nem tudják változtatni a színük akarattal
2018. febr. 20. 12:14
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen nem AKARATTAL, hanem ösztönösen változtatják a szinüket és igenis fel tudnak rejtöszínt is venni, ha szükséges.
2018. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!