Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy testet 16 m/s kezdősebessé...

Egy testet 16 m/s kezdősebességgel függőlegesen felfelé dobunk. G=10 m/ (s^2) Az eldobás szintjéhez képest milyen magasan lesz a test mozgási energiája az eredeti érték egynegyede? Az eldobás időpontjától mérve mennyi idő telhet el eddig?

Figyelt kérdés

Elkezdtem csinálni, és ezekre jutottam: Ugye a negyede akkor lesz, ha a v is a negyede lesz. Tehát v = 4 m/s.


Ebből számoltam emelkedési időt: t = v/g -> t = 0,4 s.


Ebből számolnék s-t, vagyis s = Vo * t - a/2 * t^2 = 5,6 m


Jól számoltam ki, szerintetek ez helyes?



2017. dec. 14. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon fontos dolgot nem vettél figyelembe: A mozgási energia a sebességtől négyzetesen függ. Vagyis kétszer akkora sebesség négyszer, háromszor akkora sebesség kilencszer nagyobb energiát fog hordozni.


Ennek megfelelően akkor lesz a mozgási energia negyede a kezdetinek, ha a sebesség fele.


Ettől az elvi hibától eltekintve, a számításaid helyesnek tűnnek, és a megfelelő v értékkel újraszámolva a megfelelő eredményt kéne adják.


Off: Véletlenül sem házi feladat ez? Mert akkor van rá külön kategória.

2017. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Nem házi, gyakorlok a holnapi dolgozatra.

2017. dec. 14. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól még oda való!

Ide a tudományos kérdések kellenének, ez meg nem az, hanem tanulás.

2017. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!