Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy működik a gravitáció?

Hogy működik a gravitáció?

Figyelt kérdés
Tudom mi az, csak azt nem, hogy pontosan hogyan fejti ki a hatását. A testeknek tömege, így tömegvonzása is van, eddig oké. De mi történik bennük, hogy vonzzák a többi testet? Vagy mitől, miért teszik ezt?

2018. febr. 3. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezt még igazán senki sem tudja.

Amit tudunk:

- a testek a térre hatnak, abban idéznek elő változást,

- ez a fény sebességével terjed,

- és hat a többi testre.

+ a gravitációnak van vagy 10 összetevője: pl. függ az energiasűrűségtől, nyomástól, stb.

Csak ezek normál körülmények között nem jelentősek... de pl. az ősrobbanás környékén nagyon is számított, mert akkor így jött létre az a negatív gravitáció, ami felfújta a világot.

2018. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Vákummal
2018. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

A videó témája a gravitációs hullámok, de benne van a kérdésedre a válasz is.

2018. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"Képzeljük el, hogy a tér egy hatalmas gumilepedő: a tömeggel bíró testek behajlítják a lepedőt, mint egy tekegolyó a trambulint. Ha nagyobb a tömeg, nagyobb a görbület amivel a gravitáció a teret torzítja. A Föld is azért kering a Nap körül, mert a Nap tömege nagyon nagy, így erősen torzítja a teret maga körül. Ha egy egyenes mellett próbálunk mozogni ilyen nagy torzulás mellett, azt találjuk, hogy a pályák körkörössé válik.Így működnek a bolygópályák: nincs valódi erő, ami húzza a bolygókat, csupán a tér görbülete."
2018. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Lepontoztátok a válaszom. Akkor ezek szerint nem vákumban van minden aminek tömege van?
2018. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tőlem zöldet kaptál, bár nem tudom hogy értetted, hogy vákuummal működik a gravitáció.
2018. febr. 4. 17:27
 7/12 anonim ***** válasza:
"A világűr tökéletesen más, mint megszokott, mindennapi környezetünk. Legfőbb különlegessége a szinte teljes vákuum. Bár a közgondolkodásban az űr a tökéletes vákuum szinonimája, azért a kozmoszban sem tökéletesen üres: még az intergalaktikus térben is van köbméterenként néhány hidrogénatom." Van benne igazság, de a kérdésre szerintem nem válasz. (Azért én adok 1 zöldet.)
2018. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*Ha a világegyetemet egy vákuumnak tekintjük, akkor minden aminek tömege van vákuumban van, ez igaz. De a gravitáció nem vákuummal működik. = A gravitáció nem világegyetem mellett működik.(Vagy máshogy értetted?)
2018. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
*világegyetemmel. (Elnézést, kijavít a billentyűzet.)
2018. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Dávid Gyula beszélt róla valamilyen előadásában, hogy mitől függ a gravitáció. Mondom, úgy képzeld el, hogy van legalább 10 összetevője.

Mekkora a nyomás abban a térrészben, amit vizsgálsz, mekkora energiaáram, mekkora energiasűrűség van, stb. stb.

Ezek között van olyan is, amelyik negatív. Nyilván egy nagy nyomás szétvetni igyekszik a teret.

Ja, és persze mekkora tömeg van ott, az is számít.


A "vákuum" azért nem jó válasz itt, mert nem az okozza a gravitációt.

2018. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!