Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy ne érezzem magam kicsinek...

Hogy ne érezzem magam kicsinek a csillagászati műsorok nézése közben?

Figyelt kérdés
Hülyeségnek hangzik tudom, de komolyan kérdezem. Imádom az univerzumról szóló műsorokat, de közben mindig annyira jelentéktelennek érzem magam, hogy borzasztó. Mondhatnátok, hogy akkor ne nézzek ilyeneket, de engem érdekel ez a téma. A csillagászok hogyan tudják függetleníteni magukat ettől az érzéstől?

#univerzum #jelentéktelenek vagyunk
2018. febr. 12. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

érezd magad kicsinek! az vagy.


Vagy egyél minyont.

Amikor én sütit eszek akkor mindig olyan nagynak érzem magamat a sütihez képest.

2018. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Öregedj meg. Végezz el egy természettudományos egyetemi szakot. Az akkora pofont ad, hogy beletörődsz a porszemségünkbe.


Minél többet tudsz, minél többet látsz a matematika,klasszikis fizika, kvamtumfizika szemüvegén keresztül, annál inkább bele fogsz törődni és elfogadod a dolgokat. Laikusként én pont így néztem annak idején ezeket a műsorokat.


Hozzáértőként pedig rájöttem mennyire eszméletlenül apró a tudásunk, és egy rettentő komplexitású óriási erőket megmozgató természet részei vagyunk. Így már kevésbé fáj, hogy nem tudhatom meg jelenleg mi volt az ősrobbanás előtt, vagy mi van az ismert univerzumon túl.

A jelen megoldandó kérdései is olyan méretűvé váltak, hogy egy élet is kevés az emberiség egyetlen apró lépésére tudósként.

2018. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont akkora vagy amekkorának érzed magad.
2018. febr. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kokohoho válasza:
100%
Hülyülj el, vagy lépj be egy szektába! A világ dolgain gondolkodó emberek, mind így érzik magukat, mert felfogják, hogy mennyire jelentéktelen a létük és minden tudásuk! Minél többet tudnak, minél többet és távolabbra látnak, annál inkább tisztába kerülnek vele, hogy ez milyen kevés és ha 1000 évig élnének, ez akkor sem változna! A tiédhez hasonló dilemmák feloldására és magyarázására jöttek létre a vallások. "Sajnos" a felvilágosultabb emberek, már nem tudnak feltétel nélkül hinni egyikben sem, (ha az ateizmust nem tekintjük annak), ezért maradnak a nyugtalanító kétségek! Tudom, hogy ez számodra nem jelent vigaszt, de hasonlóan szoktam magam érezni én is, de talán még ennél is jobban nyomaszt az, hogy túl rövid lesz az életem ahhoz, hogy a még előttünk álló korszakalkotó felfedezéseket megélhessem. Erre talán csak akkor lenne esély, ha egy jóindulatú földönkívüli civilizáció, megosztaná velünk a tudását a közeljövőben! Amire mondjuk meg őszintén, nincs reális esély! Még ha el is jönnének, annyira nem lehetnek bolondok, hogy egy ilyen kapzsi és pusztító fajt, segítsenek a maguk szintjére fejlődni.
2018. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolj arra, hogy az agyad mennyivel összetettebb felépítésű objektum, mint mondjuk egy Antares méretű csillag...
2018. ápr. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Élő lény vagy! Ráadásul tudsz írni, olvasni, gondolkodni.

Jelenlegi ismereteink szerint "ilyen" mint Te kb. 6 milliárd van az egész Világegyetemben.

A kaktuszok is élő lények, de nem tudnak írni. Mégis egyedülálló tulajdonságaik vannak. Baaaromi különlegesnek számítanak az egész Univerzumban, egyenlőre mindenképp. Ki tudja talán így is van.


Érted...?

2018. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!