Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen csillagászati távcsövet...

Milyen csillagászati távcsövet vegyen egy totál kezdő? Max 50-70 ezer forintot tudok jelenleg rá forditani. Indoklást is írjatok hogy abból is tanuljak

Figyelt kérdés

2018. jan. 27. 15:36
 1/1 anonim válasza:
100%
Mindenképpen lencsés távcsővel kezdenék az igénytelensége, de éles képe miatt. Egy 70/900-as távcsővel már szépen látszanak a Vénusz fázisai, a Szaturnusz, a Jupiter és négy holdja is. Jó vele még a Holdat turkászni (érdemes szűrőt kérni hozzá, mert bántóan erős a fénye), illetve földi természetmegfigyelőként is jól használható, de ez utóbbihoz speckó tükör kell, mert egy csillagászati távcsővel mindent fordítva látsz. Az állványon is sok múlik, mert ha nem elég masszív, annyira remeghet a kép, hogy elveszi az ember kedvét. A standard EQ1-es állvány már megteszi, de ha 2-esbe botlasz, ne habozz. Illetve, ha már kiegészítők, érdemes venni hozzá napszűrőt, mert a nap is tartogat meglepetéseket, illetve a nap előtt elszánkázó műholdak nézegetése is nagyon jó szórakozás. Nekem az első egy Skywatcher volt, nagyon szerettem. Első körben használtat keress, általában az első fellángolás, és a második csalódás után ezek a sarokban kötnek ki. Olyat keress, amit dobozában tároltak, és lehetőleg fém a fókusz fogasléce, mert hajlamos törni, ha túlterhelik. Neked sem érdemes addig sokat költeni rá, amíg nem derül ki, hogy mennyire szív magába ez a téma. Remélem tudtam segíteni.
2018. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!